Hledají se muži, kteří na Evropské ničili čínské vlajky. A Jiří Ovčáček z toho má radost

25.04.2016 18:02

Policie pátrá po mužích, kteří před návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze zničili vrháním předmětů čínské vlajky na Evropské třídě. A to, že zveřejnila video, kvituje hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Hledají se muži, kteří na Evropské ničili čínské vlajky. A Jiří Ovčáček z toho má radost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přivítání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na nádvoří Pražského hradu

„Výborně, ledy se hnuly. Jistě se časem objeví i kamerové záznamy související se sprejerským napadáním ‚hatefree‘ podniků. Ať víme, kteří konkrétní extremisté chtějí uměle vyvolat napětí ve společnosti,“ napsal ke zprávě serveru Lidovky.cz o existenci videa z Evropské třídy Ovčáček.

Původní text ZDE.

Server Lidovky.cz převzal zprávu ČTK ohledně pátrání policie po dvou mužích, již jsou podezřelí z poškození maket vlajek. Policie nyní zveřejnila video, kde je patrné, že jeden z mužů hází na vlajky před vstupem do metra na Dejvické jistý předmět. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka hrozí muži za poškození cizí věci až rok vězení. Způsobil totiž prý škodu větší než padesát tisíc korun. Neznámý pachatel poškodil v noci na 26. března, tedy před příjezdem čínské hlavy státu, více než padesát čínských vlajek. 

Policie nyní vyzývá občany, aby v případě, že někoho poznají, kontaktovali linku 158.

K incidentům nedošlo jen na Evropské třídě, ale i v ulicích Jelení a Mariánské hradby nedaleko Pražského hradu. Podle všeho šlo o útok vyfouknutými vajíčky, jež byla naplněna modrou a šedivou barvou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík účtuje s Dukou: Narozeninová party Vratislava Mynáře, ovčáčkovský páter Badal.  A také Zeman, Klaus a Ringo Čech...

6:59 Halík účtuje s Dukou: Narozeninová party Vratislava Mynáře, ovčáčkovský páter Badal. A také Zeman, Klaus a Ringo Čech...

Kněz Tomáš Halík se na názorové straně dnešního vydání MF Dnes zamyslel nad současným stavem katolic…