Hůř pro migranty. V Itálii a ve Francii přicházejí změny

14.10.2024 16:33 | Monitoring

Evropské státy v poslední době zavádějí stále přísnější mechanismy pro zvládání nelegální migrace. Francouzská vláda připravuje pro rok 2025 nový imigrační zákon, který prodlouží dobu, po kterou mohou být „nebezpeční“ migranti drženi ve správní vazbě. Italská vláda zase po mezistátní dohodě otevřela nová střediska pro zpracování žádostí migrantů v Albánii, kde budou migranti zachyceni italskými loděmi čekat na udělení azylu nebo navrácení do země původu.

Hůř pro migranty. V Itálii a ve Francii přicházejí změny
Foto: Repro YouTube monika pilloni
Popisek: Netradiční vylodění migrantů

Tvrdší migrační politiku postupně přijímá řada evropských států včetně Švédska, Rakouska nebo Německa. Koalice CDU/CSU, v jejímž čele dříve stála kancléřka Angela Merkelová, se na svém posledním sjezdu ostře vymezila proti nelegální migraci. „Naše země je ve vážné situaci. Ekonomika upadá, demokracie je v ohrožení, pověst Německa v zahraničí klesá,“ upozornil bavorský premiér Markus Söder s dodatkem, že se už lidé v Německu „ve svém sousedství necítí jako doma“ a místo „kapitulace“ je třeba začít s deportacemi i do Sýrie a Afghánistánu. Právě CDU/CSU má podle průzkumů největší šanci na vítězství v parlamentních volbách v roce 2025. Ještě tvrdší azylovou politiku pak navrhuje stále rostoucí pravicová strana AfD.

Přísnější imigrační politiku prosazuje také lídr nejsilnější nizozemské Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders. „Naše nizozemská vláda chce opustit imigrační a azylovou politiku EU a připravuje nouzové zákony!“ uvedl Wilders, který chce vyhlášením „azylové krize“ obejít parlament a zarazit příchod imigrantů do Nizozemí bez rozhodnutí parlamentu. 

Všem svým kritikům vzkázal, že když může Německo uzavírat hranice a zavádět přísné kontroly, tak může obdobná opatření přijímat i nizozemská vláda. A pokud by někomu nestačil německý příklad, může se podle Wilderse podívat do Maďarska, které chrání své hranice, případně do Švédska, které zpřísňuje svou imigrační politiku, ale třeba i do Itálie, která také imigraci omezuje a dohodla se s Albánií o zřízení táborů pro žadatele o azyl mimo italské území.

Tyto italské tábory na území Albánie budou podle italského ministra vnitra Mattea Piantedosiho otevřeny příští týden. Zařízení v Gjader má 880 lůžek, druhé středisko v Šen-ťinu, které pojme přibližně 200 osob, bude provádět identifikační a registrační postupy, aby se odlehčilo italským přijímacím střediskům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Strach

SPD sice dost často šíří strach, ale vy zase neděláte nic proto, abysme se jako lidé nemuseli bát nejen o svou budoucnost, ale i budoucnost svých dětí. Vždyť naše životní úroveň je dost mizerná. A co s tím děláte? A k té výpovědi, fakt myslíte, že dvojnásobné odstupné je dostatečná kompenzace za bez...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Takže jim trvalo 9 let to, co odsuzovaní NEvítači říkali už 2015, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJaroslav z Bystřice , 14.10.2024 18:41:08
a za těch 9 let si nechali zdevastovat své země a to nevratně

|  6 |  0

Další články z rubriky

Merkelová zvedla ruku a Petr Bystroň je za to popotahován. Evropský parlament souhlasí

8:17 Merkelová zvedla ruku a Petr Bystroň je za to popotahován. Evropský parlament souhlasí

Petr Bystroň (AfD) byl zbaven imunity v Evropském parlamentu. Cesta k trestnímu vyšetřování za sdíle…