Hyťhová: Musí přijít někdo, kdo se přestane bát. A „vyloučené lokality“ vyřeší

03.08.2022 18:55 | Ze sítí

Tereza Hyťhová byla nejdříve zastupitelkou Ústeckého kraje a pak čtyři roky poslankyní za Trikoloru. Vloni se vrátila do školství a působí jako speciální pedagog. O to víc ji trápí, jak se minuly účinky jakýchkoliv dosavadní snahy řešit problematiku vyloučených lokalit, kterých je na Ústecku hned několik. Otevřeně se o tom rozpovídala ve Studiu Triko v rozhovoru s mediálním expertem Petrem Štěpánkem.

Hyťhová: Musí přijít někdo, kdo se přestane bát. A „vyloučené lokality“ vyřeší
Foto: Archiv Terezy Hyťhové
Popisek: Tereza Hyťhová

„Narodila jsem se v Teplicích, pak jsem se přestěhovala do Krupky. V Ústeckým kraji je několik vyloučených lokalit, tak jsem mohla z první ruky vidět, jaký mají tyto lokality reálný dopad na život ve městech. Byl tam hluk, nepořádek …,“ vzpomíná Tereza Hyťhová, místopředsedkyně Trikolory, která vstoupila do politiky v roce 2014. „Řekla jsem si, že nechci sedět doma a kritizovat to, co se děje, protože to umí každý. Chtěl jsem se alespoň pokusit s tím něco udělat,“ rekapituluje své politické začátky. 

Podle někdejší poslankyně je zřejmé, že se doposud nikomu nepodařilo nalézt správné řešení na řešení problémů spojených s vyloučenými lokalitami. „Kdybychom vyloučené lokality řešili správně, tak by tu nebyl žádný problém. Ale situace je zcela opačná. Problémy spíš časem narůstají a bohužel vláda i poslanci se tváří, jako kdyby se jich to netýkalo, protože žijí ve svém ohraničeném domě na krásném místě,“ řekla Tereza Hyťhová, podle kterého má tento stav jednu hlavní příčinu.

„Lidé z vyloučených lokalit nechtějí pracovat a vlastně se jim ani není co divit, protože se jim to díky sociálním dávkám ani nevyplatí. Oni jsou chytří, protože ví, že ze sociálních dávek budou mít víc peněz, než kdyby šli do práce,“ udeřila hřebíček na hlavičku Hyťhová, podle které se všechny dosavadní snahy minuly účinkem.

„Jediné, co by pomohlo, je rázná změna sociálního systému. Prostě není možné, aby člověk, který nepracuje, který třeba neposílá děti do školy nebo nemá čistý rejstřík trestů, dostával tak vysoké sociální dávky,“ je přesvědčena mladá politička, podle které se však vláda bojí udělat razantní řešení. „Když jsem byla ve sněmovně, objevily se nějaké snahy o řešení, ale myslím si, že je to pořád málo. Je třeba se přestat se bát. Myslím si, že současný ministr práce a sociálních věci není ten, kdo má na to lokty. Musí přijít někdo, kdo řekne dost. Množství peněz, které takto uniká z kapes daňových poplatníků, je obrovské množství a mohly by být použity a jiné důležitější věci,“ dodala Tereza Hyťhová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…