Ivo Rittig se směje: Klíčový svědek proti mně? Nějakej Kubiska. Nic neví, nikde nebyl, s nikým nemluvil

3. 10. 2014 10:25

Policie získala výpovědi dvou bývalých zaměstnanců firmy napojené na Ivo Rittiga, které považuje za zásadní v souvislosti s firmou Oleo Chemical. Oba popsali, jak se měly vyvádět peníze přes účty v cizině právě k Rittigovi. Za zásadní se nyní považuje výpověď účetního, ale deník MF Dnes poukazuje na fakt, že sama o sobě nemusí stačit k usvědčení. Sám Rittig považuje obvinění z praní špinavých peněz za frašku.

Ivo Rittig se směje: Klíčový svědek proti mně? Nějakej Kubiska. Nic neví, nikde nebyl, s nikým nemluvil
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Pro kriminalisty jde o jeden z klíčových důkazů v kauze Oleo Chemical. Bývalí zaměstnanci účetní firmy Peskim napojené na právníky tehdejší kanceláře Šachta & Partners popsali, jak právníci Babáková s Michalem zakládali firmy v zahraničí, přes které potom z České republiky, stejně jako v případu Olea, měli vyvádět peníze, informovaly o tom už dříve Lidovky.cz.

„Nějakej Kubiska. Nikde nebyl, nikoho nezná a s nikým nemluvil. O Oleo Ch neví vůbec nic. Trumfový eso. Fakt dobrý,“ uvedl Rittig na Twitteru a zahájil tak útok na svědka.

Policie nestaví na jedné výpovědi

Podle Petra Soukenky z Nadačního fondu proti korupci by takové svědectví mělo zničující účinek, kdyby promluvil někdo z Rittigových nejbližších spolupracovníků. „Účetní nebyl ten hlavní, dostával pokyny. Kdyby to, co on, popsal například právník David Michal, tak by to byla mnohem větší váha. Ale nemůže to stát na jedné výpovědi. Policie se opírá i o další svědectví, která říkají, že za tím měl být Rittig,“ uvedl Soukenka.

Pro MF Dnes se vyjádřil také Karel Randák, rovněž z Nadačního fondu proti korupci. Podle něj nyní půjde o to, jestli se účetního podaří nějak nezvěrohodnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

18:24 Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

Výhrůžky či standardní komentáře a analýzy? Co znamenají slova MF Dnes adresovaná majiteli Seznamu, …