Jak mohli Trumpa vypnout? Co když měl info od tajných služeb? Fendrych vrtá do dění v USA, překvapivé

11.11.2020 16:30 | Zprávy
autor: jma

Komentátor Jan Moláček schvaluje krok amerických médií, která hromadně vypínala projev prezidenta Donalda Trumpa, protože podle nich uváděl lživé informace. „On prostě v těch útocích na demokracii překročil mez, která je tolerovatelná,“ má jasno. Naopak komentátor Martin Fendrych vidí vypnutí prezidenta jako cenzuru a útok na svobodu slova.

Jak mohli Trumpa vypnout? Co když měl info od tajných služeb? Fendrych vrtá do dění v USA, překvapivé
Foto: Repro DVTV
Popisek: Martin Fendrych

„Není na to jednoduchá a jednoznačná odpověď. Pro mě jako člověka, který zažil totalitu, kdy byla cenzura samozřejmostí a neexistovala veřejná svoboda slova, je to přes čáru. Podle mě se má svoboda slova držet a zrovna Spojené státy pro mě byly zemí, která toto reprezentuje,“ říká Fendrych v rozhovoru pro DVTV.

Připouští, že zprvu ho reakce amerických médií potěšila, protože Trumpa jako politika neuznává, ale později takové jednání odsoudil. „Uvědomil jsem si několik věcí, předně že Trumpa volily desítky milionů lidí a televize má sloužit i těmto lidem. Televize jsou to sice soukromé a mohou to udělat, ale podle mě je to prostě cenzura,“ uzavřel Fendrych s tím, že krok televizí chápe, ale nesouhlasí s ním.

„Navíc Trump jako prezident mohl mít nějaké zprávy od tajných služeb, které ty podvody zjistily, a ty televize si prostě nemohly být v tu chvíli jisté, zda Trump nemluví pravdu,“ dodal komentátor Aktuálně.cz.

„Je to samozřejmě krajní a bezprecedentní krok, o tom není žádná diskuse, na druhou stranu za tuhle situaci je svým chováním zodpovědný Donald Trump,“ oponoval Moláček z Deníku N.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …