„Není na to jednoduchá a jednoznačná odpověď. Pro mě jako člověka, který zažil totalitu, kdy byla cenzura samozřejmostí a neexistovala veřejná svoboda slova, je to přes čáru. Podle mě se má svoboda slova držet a zrovna Spojené státy pro mě byly zemí, která toto reprezentuje,“ říká Fendrych v rozhovoru pro DVTV.
Připouští, že zprvu ho reakce amerických médií potěšila, protože Trumpa jako politika neuznává, ale později takové jednání odsoudil. „Uvědomil jsem si několik věcí, předně že Trumpa volily desítky milionů lidí a televize má sloužit i těmto lidem. Televize jsou to sice soukromé a mohou to udělat, ale podle mě je to prostě cenzura,“ uzavřel Fendrych s tím, že krok televizí chápe, ale nesouhlasí s ním.
„Navíc Trump jako prezident mohl mít nějaké zprávy od tajných služeb, které ty podvody zjistily, a ty televize si prostě nemohly být v tu chvíli jisté, zda Trump nemluví pravdu,“ dodal komentátor Aktuálně.cz.
„Je to samozřejmě krajní a bezprecedentní krok, o tom není žádná diskuse, na druhou stranu za tuhle situaci je svým chováním zodpovědný Donald Trump,“ oponoval Moláček z Deníku N.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma