Exředitelé FBI a CIA prý vyšetřováni kvůli „ruské kauze“ na Trumpa

09.07.2025 14:12 | Monitoring

FBI zahajuje vyšetřování svých dvou bývalých vysokých šéfů - Johna Brennana (CIA) a Jamese Comeyho (FBI). Informuje o tom server televize Fox News s odvoláním na zdroje ministerstva spravedlnosti. Kvůli údajné ruské kauze Donalda Trumpa. Zdá se, že FBI měla, obrazně řečeno, zatáhnout za záchrannou brzdu a celé vyšetřování zastavit.

Exředitelé FBI a CIA prý vyšetřováni kvůli „ruské kauze“ na Trumpa
Foto: Youtube
Popisek: Donald Trump

Američtí vyšetřovatelé se dlouho zabývali otázkou, zda Rusové ovlivnili volby ve prospěch Donalda Trump a zda mezi ruskou stranou a první administrativou Donalda Trumpa existovaly nějaké kontakty. Teď se toto vyšetřování vrací jako bumerang. Druhá administrativa Donalda Trumpa kvůli tomu zahájila vyšetřování dvou bývalých ředitelů FBI. Vyšetřování se má týkat i údajného podání nepravdivých prohlášení Kongresu.

Anketa

Žije se vám lépe, než před čtyřmi roky?

4%
96%
hlasovalo: 22929 lidí
 „Ředitel CIA John Ratcliffe postoupil důkazy o Brennanově protiprávním jednání řediteli FBI Kashovi Patelovi k možnému trestnímu stíhání,“ napsal server s tím, že ministerstvo spravedlnosti odmítlo poskytnout jakékoli další podrobnosti.

Pokud jde o Comeyho, zdroje z ministerstva spravedlnosti televizi Fox News Digital sdělily, že vyšetřování bývalého ředitele probíhá, ale nemohly sdílet podrobnosti o tom, co konkrétně je vyšetřováno.

FBI a CIA se odmítly jakkoli vyjádřit.

Část vyšetřování týkající se nepravdivých prohlášení vychází z nově odtajněného e-mailu, který Brennanovi zaslal bývalý zástupce ředitele CIA v prosinci 2016 a doporučoval odhlédnout od informací bývalého britského špiona Christophera Steelea, který v minulosti pracoval pro britskou tajnou službu MI6 a na pomezí let 2016 a 2017 tvrdil, že má k dispozici velmi citlivé a pro Donalda Trumpa velmi nepříjemné informace. Bývalý zástupce ředitele CIA však o relevantnosti informací bývalého britského špiona vyjádřil pochybnosti.

„Zdroj FBI (Steele) s využitím identifikovaných i neidentifikovaných zdrojů dobrovolně poskytl od léta do podzimu 2016 vysoce politicky citlivé informace o ruských snahách o vliv zaměřených na americké prezidentské volby,“ stojí v dostupných zprávách.

Zvláštní vyšetřovatel John Durham konstatoval, že FBI a Ministerstvo spravedlnosti se v této záležitosti nedržely litery zákona.

Durham ve své zprávě uvedl, že FBI „nezakročila na základě toho, co mělo být – v kombinaci s dalšími nezpochybnitelnými fakty – jasným varovným signálem, že by se FBI mohla stát terčem snahy manipulovat nebo ovlivňovat proces vymáhání práva pro politické účely během prezidentských voleb v roce 2016“.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Miloš Polák

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Diskuse obsahuje 8 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…