Je to policejní provokace, zaznělo na téma „muž v hnědé bundě“. A nyní to má vážnou dohru

9. 2. 2016 11:40

Hrdý Čecháček na serveru YouTube přinesl záznam tiskové konference Jiřího Vítka, předsedy Unie bezpečnostních složek a politické strany Patrioti ČR. Vítek po sobotní demonstraci v centru hlavního města zveřejnil video z jejího průběhu a zároveň zaspekuloval, zda pravicoví extremisté byli skutečně extremisté, či policisté.

Je to policejní provokace, zaznělo na téma „muž v hnědé bundě“. A nyní to má vážnou dohru
Foto: archiv
Popisek: Jiří Vítek, předseda pražských Patriotů

„Bylo to moje osobní prohlášení, můj názor. Chápu, že je těžké oddělit moji funkci předsedy Unie bezpečnostních složek, ale mé vyjádření nemělo s Unií nic společného. Ode dneška slyším, že svým textem poškozuji jméno Policie ČR, což mě velmi mrzí,“ uvedl Vítek.

O Vítkově prohlášení jsme informovali ZDE.

„Nelze spojovat moje soukromé a politické aktivity, a proto již nebudu kandidovat na funkci předsedy Unie bezpečnostních složek,“ dodal vzápětí s tím, že během měsíce končí jeho funkční období.

Uvedl také, že četl již článek hnutí Antifa, které označilo některé účastníky jako rowdies, ale podle něj to nevylučuje tu skutečnost, že by mezi extremisty byli policisté. „Důležité je to, že ten muž v té masce vychází z budovy, která patří rezortu vnitra. Vzhledem k těmto indiciím jsem právě ten blog napsal,“ uvedl. 

O textu na webu Antifa.cz jsme psali ZDE.

„Počkáme na to, jakým způsobem se to vyšetří,“ uvedl v závěru s tím, že sám neshledává žádnou souvislost mezi demonstracemi a žhářským útokem na centrum pomáhající uprchlíkům Klinika. O tom prý nic neví.

Celou tiskovou konferenci můžete zhlédnout ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…