Jsi v pí**, naklonil se ovíněný Kalousek na premiéra přímo před kamerami

06.06.2019 16:25 | Zprávy
autor: jav

V Poslanecké sněmovně bylo ještě veseleji než obvykle. O rozruch se postaral Miroslav Kalousek, který si, prý mírně nabuzen alkoholem, došel za Andrejem Babišem k vládní lavici a sdělil mu nejspíš, že je stejně „v píči“. Babiš si zážitek s ovíněným kolegou nenechal pro sebe...

Jsi v pí**, naklonil se ovíněný Kalousek na premiéra přímo před kamerami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování o novele zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi vrácené Senátem. Senát byl přehlasován, církevní náhrady budou tedy zdaněny

Vše začalo, když premiéra Babiše v rámci tradičních čtvrtečních interpelací oslovila Markéta Pekarová Adamová a vyptávala se na hlavní téma posledních dní – dotace z Evropské unie.

Babiš poslankyni šetrně upozornil, že si asi plete miliony a miliardy. „Zkuste si to napsat na papír, kolik je to nul,“ doporučil Pekarové Adamové. Pak všechny ujistil, že vláda určitě projedná, proč jsme z Bruselu přišli o 35 miliard za minulých vlád. Babiš vyjádřil naději, že ti, kteří to způsobili, také odejdou z politiky. „Jeden z nich vám tam teď našeptával,“ poznamenal a záběr kamery ukázal smějícího se Miroslava Kalouska s poslankyní Pekarovou Adamovou v první lavici.

Pak se slovy „moje bilance je plus pade, vaše minus třicet pět miliard“, opustil řečniště. Další interpelaci přednášel Martin Baxa z ODS ohledně platů učitelů. Babiš si sedl do vládní lavice, kam za ním klátivým krokem zamířil Miroslav Kalousek. Zepředu se opřel o vládní lavici a několik vteřin premiérovi něco vykládal. Babiš působil dojmem, že si jej nevšímá, takže šéf poslanců TOP 09 po chvíli zase odešel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…