Kalousek odšpuntoval fantazii: Jak by dopadli Cyril s Metodějem za vlády SPD?

07.07.2019 8:51

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém facebookovém profilu věnoval příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. A v té souvislosti padlo i spojení s hnutím SPD Tomio Okamury.

Kalousek odšpuntoval fantazii: Jak by dopadli Cyril s Metodějem za vlády SPD?
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

„Ten příběh mě nepřestane fascinovat. Dva špičkoví vědci své doby opustí pohodlí a vydají se pěšky do divočiny. Za pár let tu založí kulturu, z které čerpáme dodnes. Zaplaťbůh nebyl Rastislav členem SPD, to by do země žádné imigranty cizí kultury nepustil,“ napsal k příchodu Cyrila a Metoděje předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Oslavujeme svaté Cyrila a Metoděje, kteří byli posláni po dvou jako apoštolové v evangeliu,“ uvedl v souvislosti s příchodem věrozvěstů apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo, jenž byl hlavním celebrantem mše svaté na Velehradě. Podle něj ze sebe vydali to nejlepší. „A dědictví, které nám předali, je úžasné: víra, modlitba, zpěvy, jazyk, tradice a mnoho dalšího,“ dodal. Příchod obou mužů si připomínali lidé na Velehradě, píše server iRozhlas.cz. 

Do Velehradu se vydali poutníci z celé země, ale přijeli například i cyklopoutníci ze Švédska. Dny lidí dobré vůle pak letos oslavily 20. výročí, kdy lidé mohli uctít i Palladium země české. Soluňští bratři a věrozvěsti Cyril a Metoděj zemi přinesli vzdělání a víru.

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

6:13 Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

Pokud teď hned nezačneme přemýšlet o své změně, tak na sebe pošleme něco daleko horšího, než je koro…