Kauza „silvestrovské útoky imigrantů“ byla inscenovaná a zaplacená, myslí si Lukáš Jelínek. Je to prý příliš okaté...

08.01.2016 7:58

Jako zorganizovaná a zaplacená s jasným cílem působí kauza hromadných sexuálních útoků převážně syrských přistěhovalců na ženy, ke kterým došlo v několika německých, švýcarských a rakouských městech, na politologa Lukáše Jelínka. Jelínek se s touto svou domněnkou svěřil na svém facebookovém profilu.

Kauza „silvestrovské útoky imigrantů“ byla inscenovaná a zaplacená, myslí si Lukáš Jelínek. Je to prý příliš okaté...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lukáš Jelínek

„Trochu to na mě působí jako zorganizované, zinscenované, zaplacené s jasným cílem. Už jen proto, že k tomu došlo hned v několika městech,“ napsal Jelínek. Přiznal ale, že je to jen hypotéza, protože důkaz pro toto tvrzení nemá.

V Kolíně nad Rýnem a v Hamburku o poslední noci loňského roku velké skupiny mužů sexuálně napadaly a okrádaly ženy; podle svědků to byli muži arabského a afrického vzhledu. Policisté zasahující na silvestra v Kolíně nad Rýnem řekli deníku Die Welt, že velká část útočníků byli noví syrští žadatelé o azyl.

Podle později zveřejněných informací k podobným hromadným sexuálním útokům na ženy došlo také v rakouském Innsbrucku a ve švýcarském Zurichu.

Většina předvedených byli Syřané

Kolínská policie podle Die Welt kontrolovala o silvestrovské noci asi 100 mužů, kteří se podíleli na sexuálních napadeních. Část z nich policisté předvedli na služebnu a krátkodobě umístili do vazby. „Jen malá část z nich byli Severoafričané, většina kontrolovaných byli Syřané,“ řekl listu jeden ze zasahujících policistů. „Většinou to byli žadatelé o azyl, kteří nedávno přicestovali. Předložili dokumenty, které se vydávají při podání žádosti o azyl,“ doplnil.

Vedení kolínské policie podle informací deníku zamlčuje informace o původu podezřelých i o okolnostech silvestrovského zásahu. Policejní prezident porýnského velkoměsta Wolfgang Albers dosud uváděl, že policisté totožnost podezřelých neznají a že v souvislosti s incidentem nebyl nikdo zadržen.

V první řadě nešlo o okradení, ale o sexuální pobavení

Die Welt také odmítl hypotézu vedení policie, že sexuální útoky sloužily jen k odvedení pozornosti od zlodějů. Podle zasahujících policistů mužům nešlo v první řadě o to, aby své oběti okradli. Hlavním motivem činu prý bylo „sexuální pobavení“, jak vypověděli ti z podezřelých, které policie zadržela.

„Kdo si myslí, že se u nás může stavět nad zákony, musí být potrestán, a to bez ohledu na to, odkud pochází,“ prohlásil v reakci na incident německý ministr spravedlnosti Heiko Maas. Připomněl, že žadatelé o azyl mohou být před ukončením azylového řízení okamžitě vypovězeni, pokud budou odsouzeni přinejmenším k jednomu roku vězení nepodmíněně. „Tato trestní sazba je při sexuálních útocích klidně možná,“ řekl ministr.

Celý text příspěvku politologa Lukáše Jelínka na jeho facebookovém profilu:

Trochu to na mě působí jako zorganizované, zinscenované, zaplacené s jasným cílem. Už jen proto, že k tomu došlo hned v několika městech. Ale je to jen hypotéza, důkaz nemám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

7:43 Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

I dalších šest let povládne Rusku prezident Vladimir Putin. Jasno bylo už pár minut po uzavření vole…