Ke Klausovi ml.? To by Drahoše trefilo. „Karel Gott“ herního průmyslu zvažuje Senát. Nabídka už přišla

07.11.2019 16:29

Politika nebo soukromý život? Známý vývojář počítačových her a komentátor dění v České republice Daniel Vávra prý dostal nabídku na kandidaturu do Senátu. A uvažuje, zda ji přijmout, nebo ne. Peněz prý má už dost. „Je důležitější v současnosti nasadit maximum sil, abychom si u nás zachovali osobní svobody, jako svobodu projevu, svobodu zesměšňovat náboženství, právo vlastnit a nosit zbraň?“ uvažoval. A nechal rozhodnout lid.

Ke Klausovi ml.? To by Drahoše trefilo. „Karel Gott“ herního průmyslu zvažuje Senát. Nabídka už přišla
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra
reklama

Nejen Jan Ruml uvažuje o tom, že se vrátí do horní komory Parlamentu. Na svém facebookovém profilu tuto myšlenku nadnesl i herní vývojář a „bambilionář“ Daniel Vávra. Zatím zvažuje pro a proti. „Dostal jsem zcela seriózní nabídku kandidovat příští rok na senátora. Nechám si pro sebe od koho. A donutilo mě to uvažovat, jestli bych to chtěl a proč. A jsou to velmi rozporuplné pocity,“ informoval dnes.

Anketa

Chcete generála Petra Pavla za prezidenta?

7%
93%
hlasovalo: 30380 lidí

„V první řadě u mě konkrétně jsou mimo hru motivy, které můžou mít někteří politici. Peníze mám i bez politiky. Kariéru taky, popularitu vstupem do politiky člověk spíš ztratí, než získá, nakrást si nepotřebuju. Hodně lidí je v politice asi kvůli některé z těchto věcí, já vskutku ne, protože to nepotřebuju,“ tvrdí.

„Zcela zásadním argumentem proti je, že nesnáším porady, a politika to je v zásadě JENOM jedna velká schůze. A zatímco v práci jsem si alespoň část lidí na těch poradách sám vybral (a stejně se dokážeme pohádat jako svině), tak v politice člověk sedí na poradách velkou část času se svými úhlavními nepřáteli a idioty, a to často nejen z těch jiných stran, ale ze strany vlastní, bez možnosti si vybrat s kým se bude bavit,“ pokračoval ve výčtu důvodů proti kandidatuře.

Fotogalerie: - Říjnová schůze Senátu

Říjnová schůze Senátu, který se bude zabývala nomi...
Říjnová schůze Senátu, který se bude zabývala nomi...
Říjnová schůze Senátu, který se bude zabývala nomi...
Jiří Dienstbier
Říjnová schůze Senátu, který se bude zabývala nomi...
Říjnová schůze Senátu, který se bude zabývala nomi...

A proč jít do politiky? „Mnozí si jistě všimli, že mně mnoho věcí vadí, a tohle je příležitost, jak mít šanci je ovlivnit ke svým představám, a zároveň se osobně ponořit do bažiny a zjistit, jak to opravdu funguje, a jestli to, co denně ovlivňuje naše životy, je opravdu to, co vidíme každý den ve zprávách. To je asi jediný a zásadní důvod.“

„Proti pak je, že mám samozřejmě mnohem zajímavější a zábavnější práci, kterou zřejmě udělám mnohem více radosti. Nebo je důležitější v současnosti nasadit maximum sil, abychom si u nás zachovali osobní svobody, jako svobodu projevu, svobodu zesměšňovat náboženství, právo vlastnit a nosit zbraň?“ uvažuje dál vývojář. Výhodou podle něj je, že práce řadového senátora není na plný úvazek. „Schůze jsou jen jednou do měsíce a práce ve výborech zabere nějaký čas, ale řadovému senátorovi asi ne 5 dní v týdnu,“ říká vývojář.

Svým příznivcům dal možnost hlasovat. Možnosti jsou zatím kandidatura za ODS, Trikolóru, Piráty, SPD, nebo aby Daniel Vávra nekandidoval vůbec. Popsaná poeticky: „Nekandiduj, ty debile! Dělej hry!“ Prozatím vedou možnosti kandidatury za Trikolóru a zdržení se politického angažmá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný z ČT: Xaver z něj má srandu. Nejprve FOTO, pak scéna s hostem

10:35 Železný z ČT: Xaver z něj má srandu. Nejprve FOTO, pak scéna s hostem

Do nového studia XTV přišel komentovat poslední zprávy také komentátor Info.cz Petr Holec. Označil T…