Klient H-Systemu: Ten dům je náš. Vynést nás bude muset policie. Konkursní správce nám řekl, že si to můžeme dostavět!

25.07.2018 8:02 | Zprávy
autor: kas

Nejvyšší soud včera rozhodl o kauze H-System a výsledek podvedeným vyrazil dech: musí se do měsíce vystěhovat. Ale poslechnou rozsudek soudu? Richard Stadler, jeden z podvedených H-Systemem, říká: „Jestli si někdo myslí, že vezmu klíče a takhle mu je podám, tak to tedy ne. Já odsud dobrovolně neodejdu.“ Situaci se snaží řešit starosta Horoměřic. Pohledy obyvatel této obce přinesly novinky.cz a idnes.cz.

Klient H-Systemu: Ten dům je náš. Vynést nás bude muset policie. Konkursní správce nám řekl, že si to můžeme dostavět!
Foto: pixabay.com
Popisek: Justice - ilustrační foto

Manželé Stadlerovi dříve bydleli na Karlově náměstí. Pak ale uviděli reklamu na bydlení za Prahou za dobrou cenu a rozhodli se na lákavou nabídku přistoupit. Ukázalo se, že to byla osudová chyba. „Naneštěstí jsme tehdy viděli tu reklamu. Bohužel, za blbost se platí,“ povzdechla si Marie Stadlerová. Kvůli vytunelované firmě přišli o milion. Za další dva pak rozestavěný byt dostavovali. A nyní jim hrozí, že by museli za své bydlení zaplatit potřetí.

Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu mají obyvatelé domů spojených s H-Systemem měsíc na vystěhování. Pak se byty prodají a z utržených peněz by se měly alespoň částečně pokrýt pohledávky všech, které H-System podvedl. Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport, který dovolání k Nejvyššímu soudu podal, argumentoval, že musí dbát na práva všech bývalých klientů H-Systemu, nejen lidí z domů v Horoměřicích.

VŠE O KAUZE H-SYSTEM ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…