Komentátor vypálil na Zemana: Nic neřešíte, jen občas pijete vodku

29. 8. 2016 22:27

Petr Holec se v komentáři pro server týdeníku Euro rozepsal o prezidentovi Miloši Zemanovi a české vládě. Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) prý nemá prakticky žádnou zahraniční politiku, kterou by prosazoval, takže se prezident Zeman nemusí příliš omezovat v reprezentování státu navenek. Vláda mu nedala pořádné mantinely, tak to Zeman „švejkuje“ po svém.

Komentátor vypálil na Zemana: Nic neřešíte, jen občas pijete vodku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) se snaží tvářit jako vstřícnější ve vztahu k Evropské unii. Tedy až do chvíle, než dojde na uprchlické kvóty. V tu chvíli se kabinet jednorázově rozhodne, že tady bude proti EU, a svou pozici drží. Jenže jedno rozhodnutí ještě nedělá celkovou zahraniční politiku. Tu podle Petra Holce nemá Sobotkova vláda v podstatě žádnou, ačkoli by ji měla podle naší ústavy formulovat a prezident Miloš Zeman by pak tuto politiku měl prezentovat navenek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Protože žádná koncepce zahraniční politiky neexistuje, Miloš Zeman tedy využívá volného prostoru. „Můžete klidně strávit necelé odpoledne s německou kancléřkou a cítit se při tom jako velký státník, i když nic ve skutečnosti neřešíte, a současně si občas dát vodku s někým ze suity ruského prezidenta Vladimira Putina. Nesmí jich ale být moc, abyste potom nezapomněli, kdo je pro vás důležitějším zahraničním partnerem,“ varuje komentátor.

Celý text najdete zde.

Další ukázkou Zemanova zvláštního přístupu k zahraniční politice je dar, který předal Merkelové. Předal jí příběhy Josefa Švejka. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka chtěl prezident kancléřce ukázat zákoutí české povahy. Ve skutečnosti to ale může být trochu jinak. „Ale možná to Ovčáček jako obvykle jen trochu přepálil,“ naznačil komentátor. Zeman možná neodhalil skrze Švejka českou povahu, ale pouze povahu svou a v tom případě by to bylo trochu smutné. „Švejk je jedno velké hospodské delirium, a právě to naše zahraniční politika připomíná,“ posteskl si autor. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

22:02 Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Sou…