Lhal primátor Hřib? A bojová porada Čižinského s Minářem před Letnou, máme FOTO

19.06.2019 20:58

Pražský primátor Zdeněk Hřib ignoroval pietní shromáždění k uctění Kubiše, Gabčíka a všech dalších československých parašutistů při výročí jejich úmrtí v kostele v Resslově ulici. V předchozích letech pražští primátoři na vzpomínkové akci nechyběli, ale Pirát Hřib si asi řekl, že tuto úctyhodnou tradici uctění památky hrdinů přeruší. Původně tvrdil, že nebyl na vzpomínkovou akci pozván, jenže se ukázalo, že neříkal pravdu. A věc pokračuje...

Lhal primátor Hřib? A bojová porada Čižinského s Minářem před Letnou, máme FOTO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr České pirátské strany a nový primátor Prahy Zdeněk Hřib

V roce 1942 se v kostele v Resslově ulici bránili obrovské přesile českoslovenští hrdinové, kteří poslali na onen svět jednu z bestií nacistického Německa – zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Bývalo zvykem, že na akci k uctění památky hrdinů se po boku dalších osobností veřejného života objevil i úřadující pražský primátor.

Anketa

Myslíte, že globální oteplování způsobuje člověk?

30%
70%
hlasovalo: 7185 lidí

Pirátský primátor Zdeněk Hřib však tuto tradici porušil. Nenamáhal se poslat ani věnec. Když mu to bylo vyčteno, nejprve se vymlouval, že nedostal pozvánku, jenže to nebyla pravda.

V  Resslově ulici se objevil později. Sám. A položil zde květiny.

Kauza se rozšířila díky Twitteru novináře Jana Paličky, podle kterého je takové jednání lidsky odporné. „Na aktivistické zhovadilosti mají času dost, ale že by třeba uctili památku hrdinů, bez jejichž oběti by tu vůbec nemuseli být, natož oxidovat na magoši, to zas ne, priority jsou jinde,“ psal Palička.

V komentáři pro server Info.cz pak Palička kroutil hlavou nad tím, že byl ve svém hanebném chování na sociálních sítích ještě podpořen svými příznivci. Palička by spíš čekal, že pirátský primátor přizná své hořké selhání.

„Zarážející je pro mě i skutečnost, že četným Hřibovým podporovatelům jeho chování nevadí a dostává se mu za něj podpory. Po prolhaném dni je jimi pasován div ne do role disidenta. Stačilo přitom neopíjet se jakousi pofidérní iluzí moci a projevit obyčejnou lidskou slušnost. A v tom Zdeněk Hřib hořce selhal,“ napsal Palička.

Není bez zajímavosti, že Jan Čižinský, člen hnutí Praha sobě, které je součástí Hřibovy pražské koalice, svým způsobem potvrdil Paličkova slova o aktivistech na magistrátu, když na sociální síti Facebook uveřejnil fotku, na které prý vyfocení účastníci debatovali o blížící se demonstraci na Letné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…