Lidé zhodnotili vládu: Jak si počíná při řešení koronavirové krize? Nahlédněte

27.03.2021 9:10

Centrum pro výzkum veřejného mínění při Akademii věd ČR zjišťovalo postoje veřejnosti k opatřením, které přijímá vláda na boj s pandemií. Ukázalo se, že jen 32 procent lidí má tato opatření za účinná. V květnu 2020 považovalo opatření za účinná 86 procent obyvatel.

Lidé zhodnotili vládu: Jak si počíná při řešení koronavirové krize? Nahlédněte
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: CVVM

Průzkum CVVM ukázal, že jen 44 procent lidí má za to, že vláda postupovala v koronavirové krizi přiměřeně. 34 procent lidí má za to, že vláda neudělala dost a 15 procent se domnívá, že toho udělala příliš mnoho. Ostatní dotázaní nechtěli situaci posuzovat.

Lidé si navíc myslí, že opatření vlády pro boj s covidem jsou neúčinná. Za účinná je považuje jen 32 procent lidí. 63 procent hodnotí nařízení vlády jako míjející se účinkem.

Není bez zajímavosti, že v květnu loňského roku byla situace značně odlišná. V květnu 2020 celých 86 procent dotázaných považovalo nařízení vlády v boji s covidem za účinná. V říjnu 2020 považovalo nařízení vlády za účinná 48 procent lidí a v únoru 2021 už to bylo jen již zmíněných 32 procent.

Pokud jde o ekonomickou pomoc vlády občanům v časech koronavirové krize, ukazuje se, že v současnosti považuje tuto pomoc za dostatečnou 26 procent lidí. Celých 62 procent lidí si myslí, že tato pomoc je neúčinná a ostatní dotazovaní nechtěli situaci hodnotit.

V květnu 2020 hodnotilo ekonomickou pomoc státu jako účinnou 47 procent lidí, zatímco za neúčinnou ji považovalo 37 procent lidí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…