Málokdy mám tendenci reagovat, ale... Europoslanec Štětina nadzvedl ze židle komunistku Konečnou

02.01.2015 21:35

Dnešní vyjádření senátora Jaromíra Štětiny (TOP 09) k plánované květnové návštěvě prezidenta v Moskvě rozhořčilo komunistickou europoslankyni Kateřinu Konečnou natolik, že se odhodlala k výjimečnému kroku. „Málokdy mám tendenci reagovat na nesmysly vyřčené mým kolegou europoslancem Štětinou,“ přiznala. „Jeho demagogie a zášť jsou totiž natolik velké, že ho z jakékoliv polemiky diskreditují,“ dodala s tím, že tentokrát udělala výjimku.

Málokdy mám tendenci reagovat, ale... Europoslanec Štětina nadzvedl ze židle komunistku Konečnou
Foto: KSČM
Popisek: Kateřina Konečná, KSČM
reklama

Zareagovat se rozhodla poté, co si dnes přečetla jeho vyjádření k cestě prezidenta republiky na oslavy Dne vítězství v květnu v Moskvě. Štětina totiž pro ParlamentníListy.cz uvedl: „Jet v květnu do Moskvy na pozvání diktátora je urážkou ruských, ukrajinských, čečenských, gruzínských a jiných vojáků, kteří položili životy v boji proti nacismu.”

Podle Konečné by ale Miloš Zeman hluboce urazil nejen vojáky národností, které Štětina vyjmenovává, ale urazil by také československé odbojáře, kteří bojovali na všech frontách - doma i v zahraničí - a přispěli k vítězství protinacistické koalice, kdyby pozvání nepřijal.

„Bez ohledu na sympatie, či nesympatie k představitelům Ruska, Anglie, Velké Británie, Francie, Kanady... nasazovali své životy za záchranu Evropy a světa,“ napsala Konečná. Podle jejího názoru právě jen naši dosud žijící odbojáři mají právo posoudit, zda se jedná o urážku, nebo poctu. „Pokud je znám, urážkou je pro ně vyjádření pana Štětiny,“ podotkla europoslankyně.

Celý komentář europoslankyně Kateřiny Konečné:

Europoslanec Štětina by měl vážit slova

Málokdy mám tendenci reagovat na nesmysly vyřčené mým kolegou europoslancem Štětinou. Jeho demagogie a zášť jsou totiž natolik velké, že ho z jakékoliv polemiky diskreditují. Nicméně, když jsem si dnes přečetla jeho vyjádření k cestě prezidenta republiky na oslavy Dne vítězství v květnu v Moskvě, nedá mi to a zareagovat musím. Pan Štětina totiž prohlásil: „Jet v květnu do Moskvy na pozvání diktátora je urážkou ruských, ukrajinských, čečenských, gruzínských a jiných vojáků, kteří položili životy v boji proti nacismu.” Ráda bych k tomu proto dodala: Pan prezident by hluboce urazil nejen vojáky národností, které pan Štětina vyjmenovává, ale urazil by také československé odbojáře, kteří bojovali na všech frontách - doma i v zahraničí - a přispěli k vítězství protinacistické koalice, kdyby pozvání nepřijal. Bez ohledu na sympatie, či nesympatie k představitelům Ruska, Anglie, Velké Británie, Francie, Kanady - nasazovali své životy za záchranu Evropy a světa.  A bez ohledu na sympatie, či nesympatie k představiteli Ruské federace je povinností představitele státu, který 70. výročí konce druhé světové války v Evropě považuje za nejlepší příležitost poklonit se hrdinům, kteří v této válce bojovali, padli a nemnozí ještě žijí, společně s tehdejším spojencem oslavit vítězství, které zaplatili krví i naši občané. Pan prezident bude reprezentovat i naše dosud žijící odbojáře - jen ti mají právo posoudit, zda se jedná o urážku" nebo poctu. Pokud je znám, urážkou je pro ně vyjádření pana Štětiny. Ne nadarmo se říká, že ti, co na svou historii zapomenou, jsou vystaveni tomu ji opakovat. Nedovolme Štětinům a dalším podobným, aby nás k tomuto aktu dohnali.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…