Ministr Herman objasňoval čtenářům duchovní poselství islámu

09.09.2016 10:37

Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman se jal odpovědět na další dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jeden ze čtenářů např. tvrdil, že je islám v Česku v podstatě zakázaný a chtěl od člena vlády slyšet, proč kabinet tento zákaz důsledně nevymáhá. Ministr odepsal následující.

Ministr Herman objasňoval čtenářům duchovní poselství islámu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Já se osobně znám ze svého prostředí se soudci, kteří působí na vyšších soudech v ČR, a ti mi říkali, že islám je zakázán podle paragrafu hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka, ale není politická vůle to vymáhat. Takže se ptám: Kdy začne stát konat svoji práci? (A ano, nevymýšlím si, skutečně znám několik vysoko postavených soudců),“ napsal členovi vlády pan Tomáš Moukes.

Herman odvětil, že má čtenář mylné informace. „Vážený pane Moukesi, nebyl jste pravdivě informován. Islám v ČR zakázaný není, stejně jako není zakázaný ani jinde ve světě,“ odepsal politik.

V další odpovědi doplnil, že islám je jedním z velkých světových náboženství, které je uznáno v desítkách zemí. Kdyby islám jako takový opravdu potlačoval lidská práva, jak se někdy tvrdí, tyto země už by v podstatě neexistovaly. „Zneužívání islámu fanatiky a teroristy, kteří se k němu verbálně hlásí, nelze směšovat s jeho duchovním poselstvím,“ doplnil k tématu ministr.

Pan Moukes však položil další dotaz, či spíše přičinil poznámku. „Promiňte, ale Vaše odpověď mi připadá, jako byste snad chtěl popírat základy právního státu. Pokud soudci řeknou, že islám porušuje současný platný paragraf § 403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka, tak snad by to měl stát respektovat, měl by zavřít všechny mešity a policie by měla stíhat všechny muslimy za veřejné projevy islámu. Sice to neřekli oficiálně, protože žádný soud ještě o islámu nerozhodoval, ale pokud někdy bude – a soud nebude zpolitizovaný – tak ho nejspíš zakáže – soudci jsou taky lidi, vidí, co se děje na západě, mají rodiny, děti, známé a nechtějí být podřezáni na ulici,“ napsal čtenář.

Přidal také otázku. „Pokud soud zakáže islám, hodláte to vůbec respektovat? Poslední dobou se mi zdá, že vlády všude po Evropě se rozhodly zákony ignorovat,“ rozzlobil se pan Moukes.

Další dotazy a odpovědi najdete zde

Ministr uznal, že verdikty soudu je třeba respektovat a je správné, že se moc dělí na zákonodárnou, výkonnou a soudní. Jen je třeba mít na paměti, že žádný český ani jiný soud dosud neoznačil islám za zakázaný.

Pan Jan Smejkal kontroval, že ministr Herman nemá dostatečné informace. Kdyby je měl, věděl by prý, že islám je zakázán v africké Angole. „Pokud neznáte odpověď, tak radši řekněte, že nevíte, je to lepší než klamat občany,“ doplnil Smejkal. Člen vlády zdvořile poděkoval za laskavé poučení.

Vláda do Česka tajně vozí migranty, obvinil kabinet čtenář. Herman odepsal

Tomáš Moukes však s kritikou islámu neustal a obvinil českou vládu, že do Česka tajně stěhuje arabské migranty. Jinak by přece nebylo možné, aby v Brně potkával tolik Arabů, když ještě nedávno nepotkával žádné. „Vypadá to, že jen v Brně přibylo tisíce muslimů za poslední rok. Jak je to možné, když vláda odmítá přijímání migrantů a podle ofic. statistik ČSÚ za poslední rok v ČR přibylo jen asi max. 2000 lidí z islámských zemí? Jediné možné vysvětlení je, že je jich tu tisíce ilegálně. A prosím Vás o jasnou odpověď.“

Herman se k otázce postavil čelem. „Mohu Vás ujistit, že vláda nikam žádné migranty tajně nestěhuje. Pokud máte informace o nelegální migraci, pak se obraťte na policejní orgány,“ doporučil ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…