Ministr obrany Metnar se dnes vyjádří k pochybnostem o své diplomové práci

27.07.2018 6:20

Na tiskové konferenci se vyjádří ke své diplomové práci ministr obrany Lubomír Metnar. Na údajné nesrovnalosti týkající se citací tento týden upozornila Česká televize. Metnar se poté rozhodl před oznámením dalšího postupu počkat na analýzu diplomové práce.

Ministr obrany Metnar se dnes vyjádří k pochybnostem o své diplomové práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Lubomír Metnar
reklama

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v minulých dnech za ministra postavil. Dopustil se podle něj chyby, za problém to ale nepovažuje. Řekl, že rezignaci po něm požadovat nebude. Situace je podle něj jiná než v případě ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO) a ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD), kteří v posledních týdnech kvůli plagiátorství rezignovali. I Babiš ještě chce počkat na analýzu práce.

Metnar v reportáži ČT nevyloučil rezignaci, pokud by se podezření z plagiátorství potvrdilo. Premiér Andrej Babiš prý nebude po ministrovi obrany Metnarovi rezignaci kvůli pochybnostem kolem jeho diplomové práce požadovat. Novinářům řekl, že s ministrem věc probral, domnívá se, že se možná dopustil chyby v citaci, ale v seznamu zdrojů použitou literaturu měl. „Není to ideální situace, ale jako problém to nevidím," konstatoval premiér. Počkat však ještě chce na analýzu Metnarovy práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

18:39 Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

Kudy se do politiky vrátí charisma? Kam sahá Macron Charlesi de Gaullovi? Bezdětná „Bundesmutti“ Wil…