„Ministerstvo zahraničních věcí dělá politiku dvojího metru. Kdyby takto postupovalo v případě Španělska, Turecka a dalších zemí, tak bych i věřila, že to Ministerstvo zahraničních věcí myslí vážně. Takhle mi to spíš připadá jako typická protiruská akce,“ obula se Konečná ostře do Petříčka a jeho podřízených.
„Pokud někdo v EU říká, že jsou pro něj lidská práva alfou a omegou, je schopen přihlížet tomu, jak 893 lidí v Katalánsku skončilo v nemocnicích, tak mi to přijde hodně pokrytecké. Když to zjednoduším, tak do Ruska si kopnut můžeme, protože to mají rádi média a někteří naši voliči to mají rádi, ale když se něco možná i mnohem horšího děje jinde, tak mlčíme,“ zlobila se dáma s odkazem na snahu Katalánců uspořádat referendum o své nezávislosti na centrální vládě v Madridu. Petříček se podle jejího názoru bojí, aby nenaštval své partnery, ale země, které nevnímá jako partnerské, prý klidně kritizuje.
Konečná se prý po telefonu bavila o situaci v Moskvě také s ruskými komunisty, kteří podle ní také nesouhlasí s tím, co se v hlavním městě Ruské federace stalo. Poté znovu zopakovala, že tady vidí jisté srovnání s demonstracemi v Katalánsku z roku 2017.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp