Müllerová připravuje návrhy na ukončení sKaret

14.05.2013 22:04

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová již připravuje ukončení sKaret – tak, jak jí to doporučila vláda. Senátní návrh považuje za neproveditelný, připravuje tedy vlastní návrhy.

Müllerová připravuje návrhy na ukončení sKaret
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ludmila Müllerová

Ludmila Müllerová připomněla, že i vláda senátní návrh odmítla, a chce předložit "komplexní návrh novelizace dotčených právních předpisů", a to ještě v první polovině letošního roku.

Ministryně také uvedla, že na základě doporučení vlády už zahájila jednání s Českou spořitelnou, která na základě sporné smlouvy s jejím ministerstvem systém karet určených pro výplatu sociálních dávek provozuje, a s úřady práce.

"Vyplývá z nich, že Česká spořitelna je připravena zajistit hladký průběh výplat dávek i po přechodné období, které by souviselo s přechodem na jiný způsob výplaty dávek," uvedla Müllerová.

Česká spořitelna by byla podle ní oprávněna požadovat po jejím ministerstvu náhradu škody za porušení smlouvy o provozování sKaret. Müllerová rovněž sdělila, že na ekonomické dopady na úplné zrušení sKaret v rozpočtu ministerstva nejsou peníze a že by to znamenalo značné administrativní nároky pro úřady práce.

"Technicky ani prakticky není možné transformovat systém do původní podoby" během dvou měsíců, které navrhl Senát, míní Müllerová. Podle ní by senátní novelu bylo nutné "zásadně přepracovat". 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…