Muž s obrazem vyčuraného lumpa. To je prý Kalousek

17.04.2012 11:13

Glosátor politického dění Miroslav Macek svou pozornost tentokrát věnuje ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), který se důrazně ohradil proti nařčení úspěšného podnikatele Radima Jančury. Ten o šéfovi státní kasy prohlásil, že si nakradl miliardy. A Kalousek to žene k soudu. Macek k tomu poznamenává, že by šéf resortu financí udělal lépe, kdyby mlčel. Nálepky zloducha už se prý stejně nezbaví. O podání trestního oznámení informovaly čtenáře jako první právě ParlamentníListy.cz

Muž s obrazem vyčuraného lumpa. To je prý Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Majitel společnosti Student Agency v rozhovoru pro média naznačil, že si Kalousek v řadě pozic státní správy, které zastával, slušně nakradl a teď by možná mohl být považován za nejbohatšího Čecha. Když něco podobného prohlásil jeden mladík, pán státní kasy ho profackoval, s Jančurou však něco podobného udělat nejspíš nemůže, takže ho žene před soud. Podle Macka měl ale raději celou věc ponechat bez povšimnutí, protože média mu teď budou věnovat o to větší pozornost a budou podrobně rozebírat Kalouskovo dosavadní působení ve státní správě.

„Když nyní reagoval žalobou pro pomluvu, média připomenou všechny šílenosti, které se děly za jeho náměstkování na obraně, vazby na Omnipol, Diag Human, zastřeleného švagra a všechny další podivnosti, properou jeho rodinné a majetkové poměry a i když s vysokou pravděpodobností soud vyhraje, zůstane za vyčuraného lumpa. Summa summarum: rozhodl se špatně. Navíc vše, co se bude dít kolem procesu, jen přispěje k ještě většímu znechucení lidí,“ poznamenává autor.

 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

17:40 Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval komentátora serveru Info.cz Petra…