Může se to stát vám. Pomáhejte! Martha Issová přemlouvá Čechy

28.11.2019 14:50

Martha Issová poskytla rozhovor Organizaci pro pomoc uprchlíkům, kterou vede Martin Rozumek. Požádala v něm všechny své spoluobčany, aby projevili více lidskosti a bratrství a odhodlali se pomoct uprchlíkům, např. uprchlíkům ze Sýrie, odkud pochází její děda s babičkou. Doufá také, že lidé v budoucnu více zapojí svůj kritický rozum a nenechají si vnutit jediný správný názor, který jim byl cpán do hlav za časů panování komunistů nad touto zemí.

Může se to stát vám. Pomáhejte! Martha Issová přemlouvá Čechy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herečka Marta Issová

Herečka Martha Issová má za to, že by Češi, Moravané a Slezané měli pomáhat uprchlíkům. I kdyby pro nic jiného, tak proto, že sami nevědí, kdy mohou potřebovat pomoc. I jim by se pak mohlo stát, že se k nim svět obrátí zády v hodině největší nouze, podobně jak se teď nemalá část české populace odvrací od současných uprchlíků.

Anketa

Je Pavel Novotný, starosta Prahy-Řeporyjí, dobrý politik?

4%
96%
hlasovalo: 28434 lidí

Sama se narodila v Česku, ale její babička s dědou ještě pocházeli ze Sýrie; ji samotnou překvapuje, jak se někteří Češi dívají na cizince tzv. skrz prsty. „Ale když člověk zanoří hlavu do žumpy zvané internet, tak tam samozřejmě ty reakce jsou, a je toho hodně. Ale je to vždycky anonymní sféra, která najednou umožní lidem vypustit ze sebe to nejtemnější dno duše,“ poznamenala Issová.

Tento nechutný způsob vyjadřování Issová přičítá na vrub čtyřiceti letům komunistické nadvlády nad touto zemí. Mnozí lidé se podle herečky dosud neodhodlali ke kritickému uvažování, raději si nechají předložit jediný tzv. správný názor, s tím se spokojí, a fakticky se tak nechají ovládat tím, kdo názor vyslovil.

My jsme malý národ, byli jsme zvyklí žít pod nadvládou cizích mocností, dlouhou dobu tady nebyla svoboda a bylo normální, že informace, které se ke mně dostávají z oficiální sféry a z médií, jsou lživé. Myslím, že těch 40 let komunismu mělo strašně devastující účinek na duši národa. A proto lidi nefiltrují, jsou zvyklí přijímat informace jako danou věc a nepěstovat v sobě kritické myšlení, nedávat si věci do souvislostí, nevést dialog, ale vzít to, co se mi říká, jako fakt, a už se bát,“ uvedla herečka.

Vedle toho, že by si přála, aby lidé kriticky mysleli, má na srdci i to, aby projevili soucit, lidskost a uvědomili si, že druhým lidem je třeba pomáhat. „Aby se nebáli, aby nebyli zaslepeni strachem o materiální zajištění a nezapomínali na to, co je v nás nejvíc lidské, na nějakou solidaritu, vzájemnou pomoc, přátelství, sesterství a bratrství."

Fotogalerie: - Protiimigrantské a protiislámské demonstrace

Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…