Na olympiádě pod vlajku EU? V žádném případě, rozčílil se Topolánek. Brusel ale popírá, že by to chtěl

06.01.2018 22:12

Záměrem Evropského parlamentu údajně je, aby sportovci z členských zemí startovali na olympijských hrách pod vlajkou EU. Evropský parlament však odmítl zprávu, která se objevila v britském tisku. Unie nemá žádnou pravomoc přijímat právní předpisy týkající se sportu. „Nevím, jestli nám tím chce Evropský parlament říct, že jsme něco provedli a budeme za Evropskou unii startovat za trest,“ řekl prezidentský kandidát Mirek Topolánek ve videu, jež zveřejnil na svém facebookovém účtu.

Na olympiádě pod vlajku EU? V žádném případě, rozčílil se Topolánek. Brusel ale popírá, že by to chtěl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek při rozhovoru pro PL

Miroslav Topolánek uvedl, že kdyby údajný záměr Evropského parlamentu nepovažoval za vážný, možná by se zasmál tomu, že by sportovci zemí EU startovali pod evropskou vlajkou. „Zatím pod olympijskou vlajkou startují sportovci za trest. Jsou z Ruské federace nebo z různých totalitních režimů, které delegaci na olympiádě nemají,“ řekl a dodal, že neví, jestli nám tím chce Evropský parlament říct, že jsme něco provedli a budeme za Evropskou unii startovat za trest, nebo jestli mají pocit, že zavádějí novou totalitu. Topolánek reagoval na zprávu, která se objevila před rokem v britských Daily Mail a Daily Express.

Dále dodává, že EU není stát a nemá svou vlajku, symboly, měnu, ani svou hymnu. „Já si přeji, aby naši sportovci vyhrávali na olympiádě pod českou vlajkou, aby se hrála česká hymna a abychom mohli fandit našim českým sportovcům, a ne nějakým anonymním eurounijním,“ řekl serveru Aktuálně.cz.

Původní zdroj ZDE

Takové tvrzení ale Evropský parlament vyvrátil loni v únoru a upřesnil, že dokument jen povzbuzuje národní olympijské výbory a sportovní federace členských států, aby při příležitosti mezinárodních sportovních akcí používaly společně s národními vlajkami a symboly také vlajku a symbol EU. „Evropská unie nemá žádnou pravomoc přijímat právní předpisy týkající se sportu,“ uvedla instituce.

Podle Topolánka je ale potřeba na tyto věci kriticky reagovat hned v jejich zárodku, jelikož v evropských institucích je zvykem postupovat salámovou metodou, kdy nepřijatelné návrhy jsou vypuštěny jako balonek skupinou europolitiků. „Když přijde kritika, tento návrh se upozadí. Když kritika nepřijde, postoupí na další úroveň. Je proto třeba, aby se čeští představitelé proti podobným šíleným nápadům ozývali hned v zárodku, protože později už může být pozdě,“ varoval ve svém videu.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…