MZV: Prestižní stáž Martina Povejšila v sídle NATO v Bruselu

28.07.2025 19:15 | Tisková zpráva

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s NATO vyhlašuje výběrové řízení na prestižní stáž Martina Povejšila, která proběhne v hlavním sídle NATO v Bruselu.

MZV: Prestižní stáž Martina Povejšila v sídle NATO v Bruselu
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Tato šestiměsíční stáž, pojmenovaná po významném českém diplomatovi, je určena studentkám a studentům magisterského studia vysokých škol, stejně jako čerstvým absolventkám a absolventům. Letos se koná již podeváté a jejím cílem je přiblížit fungování mezinárodních organizací nové generaci talentovaných mladých odborníků. Předpokládaný nástup je v září 2026, přihlášky je možné podávat do 31. 8. 2025.

Stáž je určena především studentům a studentkám magisterských oborů, jako jsou diplomacie, politické vědy, bezpečnostní studia, mezinárodní vztahy a řízení lidských zdrojů. Vítaní jsou i zájemci se zkušenostmi z oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti. Tato prestižní stáž nese jméno Martina Povejšila, jednoho z nejvýznamnějších českých diplomatů.

Martin Povejšil se zásadním způsobem zasloužil o formování české zahraniční politiky. Od svého nástupu na Ministerstvo zahraničních věcí v roce 1990 se díky své neúnavné práci pro náš stát a jeho ukotvení mezi svobodnými demokratickými západními zeměmi stal legendou a ztělesněním těch nejlepších vlastností české diplomacie.

Během šestiměsíční stáže se tři úspěšní kandidáti zapojí do práce jednoho z útvarů Mezinárodního sekretariátu NATO v Bruselu. Předpokládaný nástup na stáž je v září 2026. Konkrétně se jedná o stáže v útvarech:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …