Na vládě bude veselo. Dorazí rozlícení pražští taxikáři

14.02.2018 6:53

Taxikáři, kteří od minulého týdne v Praze protestují proti alternativním dopravním službám kvůli tomu, že podle nich porušují zákon, dorazí na pozvání premiéra Andreje Babiše (ANO) na dnešní jednání kabinetu v demisi. Ministři by se vedle toho měli zabývat například návrhem na navýšení letošního rozpočtu policie o 20,8 milionu korun či zprávou ministerstva financí k arbitráži v investičním sporu se společností Diag Human.

Na vládě bude veselo. Dorazí rozlícení pražští taxikáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další den protestů pražských taxikářů proti službě Uber. Ze srazu na Strahově vyjeli demonstrovat do ulic města

Schůzka zástupců vlády s taxikáři by měla na úřadu vlády trvat maximálně půl hodiny. Babiš chce, aby se jí účastnili také ministři dopravy a průmyslu. Taxikáře bude reprezentovat místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová.

Taxikáři tvrdí, že alternativní přepravní služby jsou nekalou konkurencí a stát situaci neřeší. Na protest několikrát uspořádali pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu.

Vláda má na programu řádného zasedání mimo jiné návrh na vstup do řízení u Ústavního soudu ohledně ustanovení, která umožňují plošné sledování lidí na komunikačních sítích. Zabývat se bude například také novelou správního řádu, kterou připravilo zastupitelstvo Pardubického kraje, aby se snížil počet námitek podjatosti vůči úředníkům při správních řízeních.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak pozor: Řvaní a hvízdání na Babiše není konec, věc pokračuje. Každý, kdo šel k volbám, musí vidět. Jen u nás

20:02 Tak pozor: Řvaní a hvízdání na Babiše není konec, věc pokračuje. Každý, kdo šel k volbám, musí vidět. Jen u nás

ANKETA Pietní akt k uctění obětí srpna 1968 při invazi armád Varšavské smlouvy do Československa nar…