Neff o Trikolóře: Klaus chce zarazit aktivistické třeštění

28.09.2019 14:30

Spisovatel Ondřej Neff zaznamenal, že Brnem prošel průvod s mažoretkami, když Václav Klaus mladší oznamoval světu, že jeho Trikolóra je tady a musí se s ní počítat. Nová strana sice točí dokola jen pár hesel, ale pokud se nad nimi zamyslíme, ukáže se podle Neffa, že je to pokus o důrazné otočení kormidlem. Má skončit bobtnání státu, má odzvonit aktivismu ve státních institucích.

Neff o Trikolóře: Klaus chce zarazit aktivistické třeštění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Poslanec Václav Klaus takřka při každém vystoupení opakuje, že chce Českou republiku vrátit lidem, že chce zredukovat státní aparát a zarazit aktivismus ve státních institucích. Zní to jako jednoduchý program, ale podle publicisty Ondřeje Neffa je to program, který by mohl zásadně proměnit naši zemi, pokud bude realizován.

VKml neúnavně opakuje základní principy programu, tedy malý stát, zachování rozumu, hráz proti aktivistickému třeštění. Zdánlivě to jsou málo ambiciózní cíle, ve skutečnosti je to slib otočení kormidla na druhou stranu. Za všech dosavadních vlád, ať takzvaně pravicových nebo evidentně levicových, stát bobtnal. Přijímaly se zákony a konaly se kroky proti zdravému rozumu a aktivismus se usídlil v institucích, takže dnes nelze stavět byty a budovat infrastrukturu. Fantazie nestačí na načrtnutí obrazu něčeho, co by mohlo tento stav změnit. Když tedy VKml říká voličům – volte mě a já to změním, slibuje nesplnitelné,“ upozornil Neff.

Bude totiž záležet na tom, zda se Trikolóra stane po příštích volbách vládní stranou a případně s kým do koalice vstoupí. V tuto chvíli se zdá, že příští vládě bude i nadále dominovat hnutí ANO Andreje Babiše. A pokud vstoupí Klaus mladší s Babišem do koalice, může zvrátit např. současný trend inkluze ve školách, ale rozhodně neprosadí vše ze svého programu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…