Nejde mi o to někomu jít po krku, chci hledat řešení, uvažoval po volbě Pavel

27.01.2023 17:08 | Reportáž

V probíhajícím druhém kole prezidentských voleb již odvolili oba prezidentští kandidáti. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel i expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš tak svůj hlas vhodili do volební urny už krátce po otevření volebních místností. „Byl bych dobrý prezident,“ uvedl Babiš v Průhonicích. Pavel se vyjádřil, že by v případě svého zvolení chtěl „stejná pravidla pro všechny“.

Nejde mi o to někomu jít po krku, chci hledat řešení, uvažoval po volbě Pavel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední duel kandidátů na prezidenta Andreje Babiše a Petra Pavla na radiových vlnách

Přibližně dvě hodiny po otevření volebních místností již měli odvoleno oba prezidentští kandidáti, přičemž jako první k volbám dorazil do volební místnosti Petr Pavel se svou ženou.

Po odevzdání hlasovacího lístku v obci Černouček na Litoměřicku Pavel podle ČTK odhadoval, že by k druhému kolu prezidentské volby mohlo přijít ještě více lidí nežli v kole prvním, a vyjádřil se, že očekává možnou volební účast i přes sedmdesát procent.

Svou prezidentskou funkci by Pavel podle svých slov chtěl vykonávat na základě spolupráce, slušnosti a normální komunikace. „Nejde mi o to někomu jít po krku, chci hledat řešení,“ uvedl Pavel před volební místností podle serveru Novinky.cz a vyzval, aby se Češi nerozdělovali kvůli prezidentským volbám až příliš.

„To, že se společnost dělí před každými volbami, je běžná věc. Podstatné je, jak hluboko se dělí. Stále jsme všichni občané ČR, jsme součástí stejného společenství a to, že máme jiné preference, tak to neznamená, že bychom v tom povolebním období neměli hledat řešení, ty problémy jsou společné pro všechny,“ uvedl Pavel.

Expremiér Andrej Babiš (ANO) pak dorazil volit do Průhonic také v doprovodu své manželky. „Byl bych dobrý prezident,“ řekl podle Novinek.cz a vyzval, aby lidé šli k volbám.

„Tyto volby jsou soubojem o to, jak budeme žít. Zda svobodně, nebo se tu nastolí řád a klid. A to už jsme tu jednou měli. Já nabízím svobodu,“ napsal Babiš na své sociální sítě. Lidé by podle něj měli jít volit, protože tím rozhodují o budoucnosti země.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan a masakr na FF UK? „Já státu nevěřím. A Foltýn mi to nenařídí.“

7:40 Rakušan a masakr na FF UK? „Já státu nevěřím. A Foltýn mi to nenařídí.“

Na jedné straně pochybnosti, které se stále valí na zásah policie proti vrahovi Davidu Kozákovi. Na …