Nejde mi o to někomu jít po krku, chci hledat řešení, uvažoval po volbě Pavel

27.01.2023 17:08 | Reportáž

V probíhajícím druhém kole prezidentských voleb již odvolili oba prezidentští kandidáti. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel i expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš tak svůj hlas vhodili do volební urny už krátce po otevření volebních místností. „Byl bych dobrý prezident,“ uvedl Babiš v Průhonicích. Pavel se vyjádřil, že by v případě svého zvolení chtěl „stejná pravidla pro všechny“.

Nejde mi o to někomu jít po krku, chci hledat řešení, uvažoval po volbě Pavel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední duel kandidátů na prezidenta Andreje Babiše a Petra Pavla na radiových vlnách

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41952 lidí
Přibližně dvě hodiny po otevření volebních místností již měli odvoleno oba prezidentští kandidáti, přičemž jako první k volbám dorazil do volební místnosti Petr Pavel se svou ženou.

Po odevzdání hlasovacího lístku v obci Černouček na Litoměřicku Pavel podle ČTK odhadoval, že by k druhému kolu prezidentské volby mohlo přijít ještě více lidí nežli v kole prvním, a vyjádřil se, že očekává možnou volební účast i přes sedmdesát procent.

Svou prezidentskou funkci by Pavel podle svých slov chtěl vykonávat na základě spolupráce, slušnosti a normální komunikace. „Nejde mi o to někomu jít po krku, chci hledat řešení,“ uvedl Pavel před volební místností podle serveru Novinky.cz a vyzval, aby se Češi nerozdělovali kvůli prezidentským volbám až příliš.

„To, že se společnost dělí před každými volbami, je běžná věc. Podstatné je, jak hluboko se dělí. Stále jsme všichni občané ČR, jsme součástí stejného společenství a to, že máme jiné preference, tak to neznamená, že bychom v tom povolebním období neměli hledat řešení, ty problémy jsou společné pro všechny,“ uvedl Pavel.

Expremiér Andrej Babiš (ANO) pak dorazil volit do Průhonic také v doprovodu své manželky. „Byl bych dobrý prezident,“ řekl podle Novinek.cz a vyzval, aby lidé šli k volbám.

„Tyto volby jsou soubojem o to, jak budeme žít. Zda svobodně, nebo se tu nastolí řád a klid. A to už jsme tu jednou měli. Já nabízím svobodu,“ napsal Babiš na své sociální sítě. Lidé by podle něj měli jít volit, protože tím rozhodují o budoucnosti země.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

20:04 Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

Slovensko je podle obsáhlého mezinárodního průzkumu slovenského think-tanku Globsec nejvíce nakloněn…