Nigel Farage odstoupil

4. 7. 2016 11:51

Nigel Farage rezignoval na svou pozici lídra protievropské strany UKIP. Učinil tomu tak pouhé dva týdny poté, co si obyvatelé Velké Británie v referendu zvolili vystoupení z Evropské unie. „Dosáhnout více jsem již nemohl,“ uvedl Farage.

Nigel Farage odstoupil
Foto: wikipedia
Popisek: Lídr strany UKIP Nigel Farage.

Ve svém londýnském projevu Nigel Farage, který byl zvolen do Evropského parlamentu v roce 1999, zmínil, že o kariéru politika nikdy nestál, a proto se jí nyní vzdává.

„Nyní cítím, že jsem udělal vše, co jsem si předsevzal. Skutečně jsem již nemohl dosáhnout ničeho víc,“ uvedl Farage.

„Rozhodl jsem se odstoupit z vedení UKIP. Vítězství v referendu znamená, že veškeré mé politické ambice byly naplněny. Do politiky jsem šel s tím, abych z Británie učinil suverénní stát, který si bude vládnout sám. Kariérním politikem jsem se nikdy stát nechtěl,“ uvedl.

„UKIP je ve velmi dobré pozici a může se i nadále těšit mé podpoře, čímž si získá ještě více hlasů. Zatímco je zcela jisté, že EU opustíme, podmínky výstupu ještě zcela jasné nejsou. Jestliže se bude v tomto ohledu vláda chovat nezodpovědně a Labour Party se odcizí od svých voličů, nejsvětlejší dny UKIP by mohly teprve přijít,“ varoval Farage.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …