Podle serveru Českápozice.cz v kauze Mostecké uhelné (MUS) selhaly všechny složky státu. „Píšeme-li „selhaly všechny složky státu“, máme na mysli i druhou vládu Václava Klause (1996 – 1997) a půlroční úřednický kabinet Josefa Tošovského,“ připomíná článek.
Expremiér Tošovský neodpověděl na dotazy po mailu, přestože podle serveru musel mít v roce 1998 k dispozici od Bezpečnostní informační služby alespoň situační zprávu k MUS. „Říká se, že gentleman odpoví do osmi dnů, nereagovat vůbec je považováno za bolševickou aroganci. Tošovský (61) byl už od mládí kandidátem a pak i dlouholetým členem KSČ (od roku 1976 až do konce listopadu 1989). Česká veřejnost tedy zatím nemá šanci slyšet jeho verzi,“ píše o Tošovském server.
Bývalý ministr bez portfeje a mluvčí tehdejší vlády Vladimír Mlynář je na tom podobně. Nejprve se novinářů ptal, zdali bude schůzka „off the record“, a když se dozvěděl, že napůl (zveřejní se jen to, s čím by Mlynář souhlasil), přestal reagovat. „To znamená, že Mlynář o případu Mostecké uhelné společnosti něco ví, ale nechce se o to s veřejností podělit,“ píše se v článku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan