Ohře dosáhla u Karlových Varů třetího stupně, horní toky klesají

03.06.2013 8:30

Řeka Ohře dosáhla v noci na dnešek třetího povodňového stupně v Karlových Varech - Drahovicích. Zřejmě ale tak dosáhla svého maxima. Na horních tocích už začínají hladiny řek klesat, vyplývá z aktuálních informací Povodí Ohře. V kraji ale opět, i když mírně, prší.

Ohře dosáhla u Karlových Varů třetího stupně, horní toky klesají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozvodněná řeka, ilustrační foto

Na celkem devíti místech v Karlovarském kraji byl po 7:00 ráno první povodňový stupeň. Kromě Ohře se to týká řek Teplá, Svatava a Bystřice. Druhý stupeň je na odtoku z přehrady Jesenice u Chebu.

Neprůjezdná je kvůli dešťům i železniční trať mezi Karlovými Vary a Bečovem nad Teplou. "U Tepličky narazil vlak do stromu. Nikdo při nehodě nebyl zraněn," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Na některých místech se už v neděli hasiči připravovali na případné vylití řek z koryta. Například v Sokolově byly na nábřeží Ohře přivezeny pytle s pískem. Hasiči také během víkendu v desítkách případů pomáhali s čerpáním vody ze zatopených sklepů, stavěly hráze nebo likvidovali popadané stromy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…