Desítky uživatelů sociálních sítí ze Srbska připomínají, že když v letech 1999 až 2004 albánští teroristé v Kosovu vypalovali desítky křesťanských chrámů a klášterů, nejenže svět s varováním na tyto zločiny neupřel pozornost, ale bylo to prakticky všem jedno.
Jednou ze známých srbských osobností, která na to upozornila, byl dokumentarista, režisér a moderátor Boris Malagurski.
„Scéna katedrály Notre-Dame v plamenech je pro lidskou civilizaci tragédie. Dědictví UNESCO se musí chránit, bez ohledu na to, jestli je světoznámé, nebo ne. Co lidé na světě teď vidí v Paříži, na to srbští občané bezmocně hledí od roku 1999 ve své jižní provincii, kde nebyl spálen a zničen jeden kostel, ale přes 150 kostelů a klášterů, některé ze 14. století. A to úmyslně. Proč to není hlavní zpráva? Protože se většina médií neřídí svědomím, ale politikou,“ napsal na Facebooku Boris Malagurski. Jeho komentář sdílely tisíce lidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Francie , Kosovo , Srbsko , Paříž , Notre-Dame
autor: Radim Panenka
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR