Otevřený dopis Nohavicovi: Písničkou jste ublížil mým dětem

07.05.2012 20:28

Na písničkáře Jarka Nohavicu se snesla vlna kritiky za písničku Dežo, která je podle dotčených rasistická. Martina Vančáková mu na serveru romea.cz dokonce napsala otevřený dopis.

Otevřený dopis Nohavicovi: Písničkou jste ublížil mým dětem
Foto: rep
Popisek: Romské děti si hrají na hřišti
reklama

Vančáková Nohavicovi nejprve děkuje za hezké písničky, které složil dříve. Její čtyři děti si je umějí zpívat a mají je rádi, ona však doufá, že jeho poslední počin vůbec neuslyší.

Nepřilévejte olej do ohně

„Dvě z mých dětí jsou totiž Romové. Za svůj krátký život (je jim 8 a 10) už zažily hodně. Násilné odebrání od jejich maminky sotva se narodily (neměla dost dobré bydlení). Několik let železnou postýlku v ústavu a na přitulení jen haldy plyšáků. Nadávky od dětí ve škole. Nadávky od úplně cizích dospělých lidí na ulici, kteří je viděli poprvé v životě. Falešná obvinění,“ popisuje Vančáková.

Dotčená matka vyjmenovala všechno, co s sebou etnický původ jejích dětí nese, ony však podle ní stále věří, že existuje spravedlnost a mohou v životě něčeho dosáhnout. Jenže právě veřejné mínění jim nakonec znemožní mít stejné možnosti, jaké mají jiní.

„Pane Nohavico, PROSÍM, nepřilévejte olej do ohně, který hoří bez kontroly a jednou spálí i ty nevinné. Spálí i moje děti, které v tuhle chvíli ještě nic netuší a klidně spí ve vedlejším pokoji,“ napsala Vančáková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

11:10 Drsná sranda na účet ODS. Slepice? Mirka Němcová terčem vtipu

Slepice do klece nepatří. Obrázek i s tímto mottem nyní prosazuje ODS na svém facebookovém profilu. …