Parchanti, vy se neštítíte ničeho. O vážné světové události píše vojenský analytik, a výrazně jinak i Jakub Janda

14. 3. 2018 7:11

Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu vyjádřil k otravě bývalého agenta ruské tajné služby Sergeje Skripala. A nebyl sám, své řekl také zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda.

Parchanti, vy se neštítíte ničeho. O vážné světové události píše vojenský analytik, a výrazně jinak i Jakub Janda
Foto: Facebook
Popisek: Jaroslav Štefec

„Jednu dobu jsem celkem s oblibou četl Kavku. Jeho svět je fakt zvláštní, a ani ve snu by mě nenapadlo, že se v něm ocitnu tak říkajíc ‚in natura‘,“ poznamenal úvodem Jaroslav Štefec. Následně si všímá zprávy o otravě exšpiona Sergeje Skripala, již podle jeho slov řeší NATO jako první chemický útok na Alianci od svého vzniku.

Anketa

Vadí vám, že Andrej Babiš vládne tak dlouho bez důvěry?

12%
88%
hlasovalo: 13376 lidí

„Britská vláda tvrdí, že bývalého agenta ruské tajné služby Sergeje Skripala a jeho dceru zabil nervový plyn Novičok, který vyvinulo Rusko. Severoatlantická aliance v souvislosti s tímto útokem neuvažuje o aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy o společné obraně, nicméně konstatovala, že jde o první, a tudíž bezprecedentní ofenzívní použiti nervového plynu na území NATO od vzniku Aliance v roce 1949,“ píše Štefec.

„Na Rusko jako původce útoku poukázal krátce před svým nečekaným odvoláním i americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Ruské ministerstvo zahraničí už dřive spojitost s útokem odmítlo,“ dodává dále Štefec. 

„Parchanti, vyvolávající protiruskou hysterii s cílem ovlivnit volby v neprospěch prezidenta Putina, se neštítí naprosto ničeho. Ani vraždy. Nebo vražd. Možná by bylo možné otevřít smrt Litviněnka jako první jaderný útok na Alianci od jejího vzniku. A možná odpovědět Rusku hromadným jaderným, chemickým a také biologickým útokem. Ať to pára tlačí,“ zkonstatoval následně zbrojní analytik. 

Oznámení britské vlády si pak všímá i Jakub Janda. „Pokus o vraždu na britském území, při kterém bylo vážně zraněno 21 lidí, byl řízen ruskou vládou. Byla užita vojenská bojová látka – nervový plyn. Potvrdilo to vyšetřování specializovaného britského armádního centra. Podle britské premiérky tento ruský čin zapadá do ‚známého stylu agresivního chování ruského státu‘,“ podotkl Janda s tím, že Ruská federace fakticky provedla teroristický útok chemickou bojovou látkou na území Velké Británie. 

„Americký prezident právě oznámil důležitou a pro nás velmi pozitivní změnu: Slabého ministra zahraničí Tillersona vystřídá dosavadní šéf CIA Pompeo. Ten je na Rusko výrazně tvrdší a jeho zpravodajská zkušenost znamená, že se Putin a jeho loutky (zdravíme na Hrad) budou potkávat s přesvědčeným a hodně důrazným obráncem euroatlantické aliance. Ano!“ dodal Janda k další aktuální zprávě.

Celý příspěvek Jaroslava Štefce: 

Jednu dobu jsem celkem s oblibou četl Kavku. Jeho svět je fakt zvláštní, a ani ve snu by mě nenapadlo že se v něm ocitnu tak říkajíc "in natura":

"NATO řeší otravu exšpiona jako první chemický útok na alianci od svého vzniku. Britská vláda tvrdí, že bývalého agenta ruské tajné služby Sergeje Skripala a jeho dceru zabil nervový plyn Novičok, který vyvinulo Rusko. Severoatlantická aliance v souvislosti s tímto útokem neuvažuje o aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy o společné obraně, nicméně konstatovala, že jde o první a tudíž bezprecedentní ofenzívní použiti nervového plynu na území NATO od vzniku aliance v roce 1949.

Velká Británie podle českého velvyslance v NATO Jiřího Šedivého ani v nejmenším nenaznačila, že by chtěla použít články 4 nebo 5 hovořící o kolektivní obraně. "Britové nás informovali, že jde o látku vyvinutou v Rusku," řekl Šedivý.

Na Rusko jako původce útoku poukázal krátce před svým nečekaným odvoláním i americký ministr zahraniči Rex Tillerson. "Rusko má podle britské žádosti uvést, zda bojovou látku někdo zneužil. Na tuto odpověď čeká i aliance," zdůraznil Šedivý. Ruské ministerstvo zahraničí už dřive spojitost s útokem odmítlo.

Británie také útok považuje za závažné porušení Úmluvy o zákazu chemických zbraní. "Pro Británii je útok součástí širšího trendu tolerujícího používání podobných látek jako jsme svědky například v Sýrii," řekl Šedivý."

K tomu nemám co dodat. Parchanti, vyvolávající protiruskou hysterii s cílem ovlivnit volby v neprospěch prezidenta Putina, se neštítí naprosto ničeho. Ani vraždy. Nebo vražd. Možná by bylo možné otevřít smrt Litviněnka jako první jaderný útok na Alianci od jejího vzniku. A možná odpovědět Rusku hromadným jaderným, chemickým a také biologickým útokem. Ať to pára tlačí.

Příspěvky Jakuba Jandy:

Právě oznámila britská vláda:

- Pokus o vraždu na britském území, při kterém bylo vážně zraněno 21 lidí, byl řízen ruskou vládou.

- Byla užita vojenská bojová látka - nervový plyn. Potvrdilo to vyšetřování specializovaného britského armádního centra.

- Podle britské premiérky tento ruský čin zapadá do "známého stylu agresivního chování ruského státu".

Takže Ruská federace fakticky provedla teroristický útok chemickou bojovou látkou na území Velké Británie.

---

Americký prezident právě oznámil důležitou a pro nás velmi pozitivní změnu:

Slabého ministra zahraničí Tillersona vystřídá dosavadní šéf CIA Pompeo. Ten je na Rusko výrazně tvrdší a jeho zpravodajská zkušenost znamená, že se Putin a jeho loutky (zdravíme na Hrad) budou potkávat s přesvědčeným a hodně důrazným obráncem euroatlantické aliance. Ano!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…