Při pohledu do Česka Krejčí prohlašuje, že se naše země v moderní historii třikrát potýkala s globalizací a nikdy to podle jeho názoru nedopadlo příliš slavně. Především levicoví politici by proto měli usilovat o to, aby ulehčili těm nejchudším v potýkání se s problémy, které globalizace přináší. Především se prohlubují rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi. Jedno procento populace drží drtivou většinu majetku celého světa.
„V Česku a na Slovensku jsme se po sametové revoluci bezprostředně potýkali s velkými tématy globalizace třikrát. Napřed to bylo v souvislosti s privatizací, pak tu byl spor o radar a nakonec migrace. Privatizace změnila základy společnosti tím, že ekonomiku podřídila globálnímu trhu a nadnárodním monopolům. To je klasické téma levice hned ve dvojím smyslu. Především to je Karel Marx, jehož teorie je první velkou koncepcí kapitalistické globalizace. A zadruhé, proměna vlastnických vztahů otevírá jedno ze dvou nejzávažnějších témat levice, kterým je práce. Právo na práci a právo na spravedlivou odměnu – to je bytostně levicové téma, které ji odděluje od pravice,“ podotýká v rozhovoru pro První zprávy Krejčí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp