Pospíšil: Spor o kvóty? Šance vyhrát je malá

07.01.2018 13:31 | Zprávy

Český europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se domnívá, že šance vyhrát spor o kvóty je malá. Řekl to alespoň v rozhovoru pro server Echo24.cz.

Pospíšil: Spor o kvóty? Šance vyhrát je malá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Pospíšil v rozhovoru mimo jiné uvedl, že kdyby česká vláda loni v létě nepřijala usnesení o nepřijímání uprchlíků, Evropská komise by na ni žalobu nepodala. Rozhodnutí o povinných kvótách totiž neplní i další státy, na něž žaloba uvalena nebyla.

„Ve chvíli, kdy Soudní dvůr EU řekl, že kvóty jsou v souladu s evropským právem a my je neplníme, šance vyhrát je malá. Vylučovat to ale nechci,“ poznamenal také v této souvislosti Pospíšil. 

Usnesení, které vláda přijala, mělo podle Pospíšila v zásadě pomoci ČSSD před parlamentními volbami. „Česko tím ale na sebe svrhlo pozornost,“ dodal Pospíšil. „Co já vím z kuloárů, výraznou roli hrálo to, že vláda, místo aby jednala s Bruselem a vytvářela prostor pro dohodu, dělala kampaň do parlamentu, a důsledkem je žaloba,“ dodal kriticky europoslanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Helena Langšádlová byl položen dotaz

Proč se bát Ruska, když jsme v NATO?

Nebo nevěříte v případnou pomoc NATO? A myslíte, že Rusko zamýšlí začít třetí světovou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib v Jablonci: 90 procent lidí bude mít více peněz. Máme plán

20:45 Hřib v Jablonci: 90 procent lidí bude mít více peněz. Máme plán

Byli jsme příliš důvěřiví ke koaličním partnerům. Musíme tvrději zastupovat zájmy našich voličů, uji…