Pospíšil rozhodl: Žalobci z kauzy MUS zatím zůstanou ve funkcích

21.01.2012 16:37

Čtyři žalobci, kteří se týkají průtahů v kauze Mostecké uhelné, zůstanou během kárného řízení ve svých funkcích. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se tak řídil návrhem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Pospíšil rozhodl: Žalobci z kauzy MUS zatím zůstanou ve funkcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

"Nejvyšší státní zástupce panu ministrovi nedoporučil využít vedle kárné žaloby další personální opatření. V uvedené věci se sice jedná o závažné porušení pravomocí, nicméně se jedná o jeden konkrétní případ," uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí zastupitelství Helena Markusová.

Čtyři žalobci, kteří jsou spojováni s průtahy v kauze Mostecké uhelné, tak během kárného řízení zůstanou ve svých funkcích. Konkrétně jde o bývalého pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu, Libora Grygárka, Marcelu Kratochvílovou a Ladislava Letka.

"Ministr Pospíšil tento názor respektuje a nebude tedy činit další kroky," potvrdila tajemnice Veronika Ludvíková, že se Jiří Pospíšil bude řídit názorem Pavla Zemana.

Pospíšil podal kárné žaloby na zmíněné žalobce kvůli vyřizování žádostí švýcarské justice o právní pomoc v kauze MUS. "V předmětné věci se necítíme vinni jakýmkoliv pochybením,"  napsali společně Rampula, Grygárek a Letko. Podle nich by měl Pospíšil přezkoumat odpovědnost i dalších státních zástupců, kterých se kauza MUS týkala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…