Pospíšil věří aspoň ve 12 procent v Praze, úspěch bude každý senátor

06.10.2018 18:27 | Zprávy
autor: mp

Volební výsledek ve volbách do pražského zastupitelstva nad 12 procent by považoval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil za solidní, nad 15 procent za úspěch. Zprávu přinesla ČTK.

Pospíšil věří aspoň ve 12 procent v Praze, úspěch bude každý senátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Pospíšil, který je lídrem společné pražské kandidátky se STAN a KDU-ČSL, to řekl novinářům po příchodu do štábu TOP 09 na Malé Straně. Strana neobhajuje žádné senátorské křeslo, zisk jakéhokoli senátorského postu bude podle něj tedy také úspěch. Z případného neúspěchu nebude vyvozovat pro sebe důsledky. Čas na to bude podle něj až po volbách do Evropského parlamentu.

Ty jsou podle Pospíšila doménou strany, v komunálních volbách v minulosti strana spoléhala spíše na partnery, na Starosty a nezávislé, výsledek tedy nechce přímo tipovat. Pospíšil omluvil neúčast čestného předsedy strany Karla Schwarzenberga, který se ze zdravotních důvodů na dnešní společné očekávání výsledků voleb nedostaví.

„Nebudu zapírat, že TOP 09 je menší strana, výsledek asi nebude mít tak silný jako jiné, větší parlamentní strany, jako je KDU-ČSL, která má samozřejmě více kandidátek, než jsme postavili my,“ uvedl. „Odhad je kolem pěti procent, ale my kandidujeme jen na některých místech. Já budu analyzovat konkrétní místa, proč jsme na některých místech uspěli, proč třeba neuspějeme, budu se ptát, zda to je dáno tím, že tam naši politici nedostatečně pracovali, nebo zda to je dáno celostátní situací TOP 09,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…