Pozor: Muž, který šokoval výkladem o poměrech mezi uprchlíky, je prý podvodník. Prý si vše vymyslel

9. 2. 2016 13:20

Martin Herzán, jehož minulý týden citovaly deník Právo a server Novinky.cz ohledně uprchlíků, je zaměstnancem Policie ČR. Tuto skutečnost zjistil DeníkReferendum.cz. Tvrzení Herzána byla podle všeho vybájená a popřela je už i slovinská policie.

Pozor: Muž, který šokoval výkladem o poměrech mezi uprchlíky, je prý podvodník. Prý si vše vymyslel
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

DeníkReferendum.cz uvádí, že článek, který vydalo Právo, bylo plné smyšlenek o situaci uprchlíků na chorvatsko-slovinské hranici. Herzán se v prosinci a lednu v řadách policistů účastnil na této hranici šestitýdenní mise. 

„Zavádějící článek šířící poplašné informace vyšel rovněž na serveru Novinky.cz a stal se mnohými čtenáři nadšeně sdíleným důkazem, že do Evropské unie každý měsíc nekontrolovaně proudí desítky radikálních bojovníků teroristické organizace Islámský stát. Tvrzení v článku obsažená jsme minulý týden vyvrátili jako nepravdivá v Deníku Referendum,“ píše server. 

Původní text ZDE.

„Každý migrant prochází bezpečnostní kontrolou při vstupu do Slovinska. Do tohoto dne nebyla nalezena žádná zbraň nebo výbušnina, případně podobný nebezpečný objekt,“ vyvrací například slova Herzána o každodenním zabavování zbraní tisková mluvčí slovinské policie Vesna Droleová.

Policie se prozatím k článku Herzána nevyjádřila a zřejmě tak ani činit nebude. Je to paradoxní, vzhledem k tomu, že Herzán nectil služební postup, kdy každý komentář musí předcházet schválení tiskovým oddělením, poznamenává server. Za šíření poplašné zprávy má Herzán nyní na krku i trestní oznámení, které podal místopředseda Strany zelených Michal Berg. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…