Prymulu na ně! V Americe to zkusili po dobrém. A venku jich bylo plno. Imb*cilů

23. 3. 2020 16:00

V Čechách se nad lidmi, kteří „popíjejí v parku“ rozčiloval ministr vnitra Hamáček. V Americe už se schyluje k podobným opatřením, už byla přikázána „bezpečná vzdálenost“. Ale v Kalifornii ani na Floridě lidé nechtěli poslechnout. A tak se začalo zavírat. Ale problémy jsou i v Evropě.

Prymulu na ně! V Americe to zkusili po dobrém. A venku jich bylo plno. Imb*cilů
Foto: Repro Twitter
Popisek: Na Floridě si někteří z viru hlavu nedělají
reklama

Anketa

Vadilo by vám, kdybyste kvůli koronaviru nemohli v létě cestovat do zahraničí?

82%
hlasovalo: 33593 lidí
Amerika pomalu, ale jistě zavádí opatření proti šíření koronaviru. Již 19. března vydal guvernér nejlidnatějšího státu, Kalifornie, zákaz vycházení kromě nutných výprav pro jídlo, léky a do zaměstnání. Nicméně dodal, že policie nebude zákaz vycházení vymáhat. „Nemyslím si, že lidem v Kalifornii musí státní složky vysvětlovat, že správné je se chránit a izolovat, prohlásil s tím, že věří, že Kaliforňané poslechnou a budou se chovat správně. A ti, kdo vyjdou ven, mají dle guvernéra dodržovat bezpečnou vzdálenost cca 2 metry.

Jak to dopadlo? Dle dnešní reportáže CNN se guvernérovými slovy v Kalifornii moc neřídili a na pláže, do přírody a parků vyrazily o víkendu doslova davy. O dodržování bezpečné vzdálenosti také nemohla být řeč.

Města tak sahají po uzavírkách parků a zákazech parkování u pláží. Příkladem jde starosta Los Angeles Eric Garcetti. „Tenhle víkend jsme viděli příliš lidí pohromadě na plážích, v přírodě a v parcích. Takže zavíráme parky ve městech a parkoviště u pláží. To neznamená, že máte jít jinam. Myslíme to vážně. Zůstaňte doma a zachraňte tím životy,“ napsal na Twitteru.

K uzavírce pláží se přidalo město Santa Monica, v Malibu přibyla nová doporučení pro dodržování bezpečné vzdálenosti a zavřeny byly parky ve vlastnictví města. V dalším městě starosta upozornil, že se lidé mohou jít projít, ale mají dodržovat bezpečnou vzdálenost. A nehrát týmové sporty.

Ani na východním pobřeží Spojených států nebyli obyvatelé příliš poslušní. Zatímco v Kalifornii se plnily pláže, na Floridě se pro změnu pořádaly večírky na lodích. Opět nemohla být řeč o dodržování bezpečné vzdálenosti. A tak se jeden z okresů rozhodl uzavřít kotviště pro rekreační plavby.

 

O tom, jak lidé porušují zákon, informovala také televize Fox. Ať už v Německu, ve Španělsku, nebo ve Francii, všude se prý najdou tací, kterým jsou zákazy proti srsti. „Někdo si myslí, že je hrdina, když ta pravidla porušuje,“ pravil francouzský ministr vnitra a dodal: „Ne, nejste. Jste imbecil, nebezpečný hlavně sobě.“ Francie totiž v pátek vyslala policisty na nádraží, aby zabránila lidem v cestách na chaty a do rekreačních středisek. A zavřená je i promenáda okolo Seiny v Paříži.

K uzavírce pláží došlo i ve vzdálené Austrálii, kde policii pobouřily fotky z pláží v Sydney. V New Yorku začal v neděli o půlnoci platit zákaz shromažďování, ale do té doby prý místní taktéž na bezpečné vzdálenosti příliš nedbali.

V Bavorsku si Markus Söder prý postěžoval, že stále probíhají „corona party“ a někteří mladí lidé „kašlou na staré a řvou ‚korona‘ z legrace“. Ve Španělsku pak hlídají, aby se lidé nesrocovali, helikoptérami. A nejkřiklavější případy pak zveřejňují na sociálních médiích, jako například muže, který ven vyrazil v kostýmu Tyrannosaura rexe. V Katalánsku pro změnu jeden muž na vodítku vodil kozu, protože venčit zvířata je dovoleno.

Fotogalerie: - Zavřené krámy

Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mengele! Na*raný Ondřej Hejma o důchodcích. A to ještě asi neviděl toto

11:44 Mengele! Na*raný Ondřej Hejma o důchodcích. A to ještě asi neviděl toto

Má smysl zachraňovat každého pacienta s koronavirem? Otázka lékařské etiky v čím dál větším množství…