Rathovi advokáti uvádějí na pravou míru: Klient se při výslechu spletl

30.05.2012 22:32

Trestně stíhaný poslanec David Rath se podle svých advokátů spletl. Dříve totiž uvedl, že byl při jeho výslechu, kdy se rozhodovalo o uvalení vazby, přítomen i šéf Útvaru zvláštních činností Tomáš Almer. Podle Rathova advokáta Romana Jelínka byl při výslechu místo něho přítomen Almerův blízký člověk a policista.

Rathovi advokáti uvádějí na pravou míru: Klient se při výslechu spletl
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

"Musíme uvést na pravou míru fakt, že oproti původnímu tvrzení pana Ratha nebyl pan Almer přítomen jeho výslechu. Náš klient se jednoduše spletl,” uvedl na setkání s novináři Jelínek. Podle něho je ale zvláštní, že se před výslechem nesepsal seznam všech policistů, kteří byli přítomni. Jejich jména se nedají dohledat ani v policejním protokolu.

Advokáti Ratha se snaží zpochybnit i samotné zadržení poslance a následný nález velkého množství peněz. “Našemu klientovi řekli, ať vydá úplatek, on samozřejmě o žádném nevěděl,” řekl Jelínek.

Žádné další peníze se podle advokáta v domě Ratha nenašly. Advokát Adam Černý pak vysvětluje nález velké sumy peněz u Rathova otce. “O této částce informoval policisty již při výslechu s tím, že jsou jeho otce. Mělo tam být deset miliónů korun.”

Nejasné je podle advokátů i samotné zadržení poslance s údajným úplatkem sedmi milionů korun, který si nesl v krabici od vína. "Pan Rath dostal v Rudné u Prahy černou neprůhlednou tašku, ve které byla krabice. Samotnou krabici neotevíral. Peníze v krabici našli policisté až v sídle protikorupční policie v Dlážděné ulici," vysvětloval Černý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

10:39 Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

Konspirace 89. Dokument připravený Andreou Sedláčkovou měl divákům České televize vyvrátit různé dez…