Redaktorka zmapovala svinčík v českých nemocnicích, senátor ČSSD jí děkuje

27. 8. 2012 10:31

Senátor sociální demokracie Jan Žaloudík chválí na svém blogu reportérku deníku MF DNES Lenku Petrášovou za průzkum čistoty v nemocnicích. Podle něj se jedná o velký krok pro naše zdravotnictví a své nápady by měli takto realizovat všichni.

Redaktorka zmapovala svinčík v českých nemocnicích, senátor ČSSD jí děkuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce
reklama

„Je nepochybné, že udržování čistoty a pořádku je základem nemocniční hygieny, ať už jde o nemocnice ověšené zarámovanými certifikáty kvality či pouze obrázky z přírody. Reportérčin počin pro naše porevoluční zdravotnictví bude však jednou zhodnocen jako historický,“ píše senátor s tím, že je skvělé, že reportérka nežádala dotace, naopak se sama zvedla ze židle a začala zkoumat.

Chce to kontrolovat osobně

„Je ironií osudu, že právě ve dnech, kdy ještě běžel novinářský průzkum, oznámil ministr zdravotnictví půlmiliardový záměr soutěže projektů o inovace řízení kontroly kvality ve zdravotnictví. Paní reportérka už však se svým pidiprojektem vyhrála i bez dotace. Její neviditelná tužka kreslící sluníčka na záchodový porcelán, která je čitelná pouze pod UV lampou, je pro mnohé také inovativní,“ komentuje Žaloudík.

Pro mnohé zřizovatele by mělo být podle senátora inspirativní, že je lepší kontrolovat kvalitu osobně na místě, ne se spoléhat pouze na úklidové firmy, u kterých není jasné, jak vůbec fungují. „Vždyť paní reportérka mohla také jen pročíst zprávu o čistotě záchodů, vyplněný formulář úklidu nebo stanovisko záchodové komise, je-li spolu s přemnohými dalšími komisemi třeba zřízena,“ prohlásil.

„Za překonání mezinemocničních a mezizřizovatelských bariér průzkumem nemocnic napříč spektrem by paní reportérka jako první osoba v ČR věru zasluhovala státní cenu míru, cenu armády za neohrožený průzkum bojem, cenu Česká hlava nebo alespoň malé ocenění za translační výzkum pro duchem mladé výzkumníky,“ myslí si o reportérce Žaloudík.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …