Rozzlobený Birke z ČSSD: Babiš odmítnutím Pocheho udělal podraz a porušil smlouvu

16.06.2018 19:18 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítnutím europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) jako ministra zahraničí udělal podle předsedy hradecké krajské ČSSD a poslance Jana Birkeho podraz na sociální demokracii. Podle Birkeho Babiš porušil přichystanou koaliční smlouvu mezi ANO a ČSSD ještě dříve, než začala platit. Birke to dnes řekl ČTK.

Rozzlobený Birke z ČSSD: Babiš odmítnutím Pocheho udělal podraz a porušil smlouvu
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD)

Babiš dnes na facebooku uvedl, že Pocheho nemá smysl navrhovat na ministra zahraničí, protože ho odmítá prezident Miloš Zeman, ale také KSČM, která by měla tolerovat menšinovou vládu ANO a ČSSD.

ČSSD by hnutí ANO podle Birkeho v otázce jmenování Pocheho ministrem neměla v žádném případě ustupovat. „Je to zásadní princip. Jednou (ANO) couvnem a budeme couvat pořád,“ řekl Birke. Babiš podle něj koaliční dohodu shodil z irelevantních důvodů týkajících se údajně odlišných postojů Pocheho k migraci. „Beru to od pana premiéra jako podraz,“ prohlásil Birke.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…