Ruští špioni v Česku. Na ambasádě? Chyba lávky. Generál Pavel je našel jinde

23.04.2021 10:45 | Zprávy
autor: vef

Česko je oběť. I to padlo v rozhovoru generála Petra Pavla pro DVTV.cz, když se vyjadřoval k současné situaci mezi Ruskem a Českem. Podle jeho slov naše země jedná nyní správně, protože Rusko provedlo státem řízený teroristický útok. „Řada zpravodajských orgánů je i pod tím neoficiálním krytím. My tady máme v České republice tisíce firem, které vlastní ruští vlastníci. Mnoho z nich, co jsem se díval, je to 71 procent, nevykazuje žádný obrat. To jsou krásné krycí adresy a uspořádání pro zpravodajskou činnost,“ řekl.

Ruští špioni v Česku. Na ambasádě? Chyba lávky. Generál Pavel je našel jinde
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Úvodem se Petr Pavel vyjádřil k tomu, zda bude Česko na diplomatickou válku s Ruskem stačit. „Nenazval bych to diplomatickou válkou. Myslím si, že ten, kdo podnikl kroky, které by se daly přirovnat k těm ze studené války, tak bylo Rusko, ne Česká republika. Česká republika je v tomto ohledu obětí a na tuto situaci reaguje. Podle mě reaguje adekvátně. Reaguje sebevědomě, razantně, což je velice správně a reaguje v součinnosti se spojenci, takže já si myslím, že to je naprosto adekvátní reakce,“ sdělil Petr Pavel, který by celou situaci nazval politickou diplomatickou krizí.

„Protože takových krizí je v historii více. A tato podle mého názoru vejde do dějin, protože je to poprvé, kdy Rusko takhle agresivně vystoupilo proti suverénní, nezávislé zemi a na pokyn státních orgánů spáchalo v podstatě teroristický čin,“ míní Pavel. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …