Podle překladu zveřejněného Samkovou na tiskovce vystoupil šéf právního týmu, bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani. Měl prohlásit následující: „V době volební noci v Pensylvánii vedl prezident Trump o 700–800 tisíc hlasů a pak najednou prohrál. Máme odborníky z oboru statistiky, kteří jsou ochotni svědčit, že je téměř nemožné, aby se během tak krátké doby výsledky voleb změnily. Je to spekulace, ale po volbách vystoupilo mnoho amerických patriotů se svou výpovědí a z výpovědí vyplynulo, že se nejedná o jednotlivá pochybení nebo podvody, ale že se stejný vzorec opakuje v mnoha státech. Znamená to, že tu existoval z centrálního pracoviště koordinovaný plán s cílem provést tyto podvody převážně ve velkých městech kontrolovaných demokraty. Ve městech, jež mají dlouhou historii korupce. Počet případů podvodů například ve Filadelfii by naplnil knihovnu. Za posledních asi šedesát let podváděli snad v každých volbách. Totéž se dá říct o Detroitu. Jsou to města kontrolovaná demokraty, to znamená, že jim tam většina věcí projde,“ vysvětloval podstatu podvodu advokát.
Giuliani dále uvedl: „Podívejme se na to konkrétně: v Pensylvánii vede Biden o 69 140 hlasů. To není vítězství, ale podvod, protože tyto hlasy pocházejí z balíku 682 770 volebních listů, k nimž máme místopřísežná prohlášení, že v době počítání neproběhla jejich kontrola. Tyto volební lístky přišly poštou a u volebních lístků zaslaných poštou je velká pravděpodobnost podvodu, jak upozorňoval už prezident Jimmy Carter ve své zprávě, kde říká, že u hlasování poštou je velká pravděpodobnost podvodu.“
Hlasování poštou je podle Trumpova právníka vysoce rizikové a náchylné k podvodům: „Vám, kdo nikdy nevolili zasláním hlasovacího lístku poštou, nyní ukážu, proč je to tak jednoduché.“ Rudy Giuliani ukazuje novinářům volební lístek v obálce. „Vyplníte své údaje na obálce, jako je tato: jméno, adresu, okrsek apod., a podepíšete se. Volební lístek vložíte do vnitřní obálky, tu vložíte do vnější obálky, zalepíte a odešlete. Při počítání těchto lístků bylo téměř vždy ve Spojených státech umožněno sledovat otevírání těchto obálek republikánským i demokratickým inspektorům – až do těchto voleb, kdy proběhly podvody na masové úrovni. Důvodem bylo, že jediný způsob, jak ověřit, zda se nejedná o podvodný lístek, je v okamžiku, kdy obálku otevíráte a ověřujete ji. V okamžiku, kdy se obálka a lístek oddělí, je obálka ztracena na věky. To jediné, co zůstane, je volební lístek. Mohl ho poslat Mickey Mouse, mrtvá osoba nebo stejná osoba, která lístek poslala třicetkrát. Nikdy se to nedozvíme. Následné přepočítávání lístků třeba v Georgii už nic neřekne, protože podvodné lístky se pouze znovu spočítají. Nejde zkontrolovat, zda podpisy odpovídají volebním lístkům.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AZy
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
Proč nebyly zapojeny příčné transformátory? ptá se někdejší šéfka ERÚ Alena Vitásková. Blackoutu se …
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska