Premiér Petr Nečas připomněl, že kompromisní dohoda o finanční ústavě musí být širší, neboť k jejímu přijetí je potřeba ústavní většina v obou komorách Parlamentu. "Druhý důvod, proč musí být tento kompromis širší, je samozřejmě, že se jedná o záležitost dlouhodobého vývoje veřejných financí," řekl premiér.
ODS podle něj za neschůdnou cestou pokládá, aby bylo schvalování ústavního zákona o finanční ústavě i jeho prováděcího zákona svazováno s nějakými dalšími právními akty.
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zdůraznil, že jeho strana za významnou část jednání pokládá dosažení dohody stran na tom, že do voleb už nebudou předkládány návrhy, které by významným způsobem snižovaly příjmy veřejných rozpočtů.
"ČSSD požaduje, aby součástí celkové dohody bylo moratorium na snižování příjmů státu až do voleb," řekl Sobotka a jako příklad uvedl nedávný návrh na urychlení konce daně z dividend, které by nově mělo začít platit od roku 2014. Navrhovaná norma by podle sociální demokracie také neměla omezovat výdaje na financování zdravotní péče a výdaje na důchody.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan, čtk