Server: Velrybáři znovu zkouší ovládnout ODS. A ministr Bendl přihlíží

28.02.2013 10:56

O pověst a budoucí směřování ODS se podle serveru Česká pozice rozhoduje v oblastním sdružení Praha-západ. Tu se prý pokouší ovládnout skupina podezřelá z podivných náborů členů, známého „velrybaření“. Problémy oblastní organizace prý velmi zajímají i celostátní stranické orgány.

Server: Velrybáři znovu zkouší ovládnout ODS. A ministr Bendl přihlíží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongres ODS v Brně

V několika místních organizacích v oblasti Praha-západ údajně v poslední době opět dochází k podezřelým náborům nových členů. Vzhledem k tomu, že zástupci těchto organizací ovládli oblastní radu, uvažuje se prý ve vedení ODS o postihu celé oblastní rady - a to rovnou o jejím rozpuštění. Oblastní rada však přešla do protiútoku a pohrozila, že se bude bránit všemi prostředky, včetně soudních.

Předseda oblastní rady Petr Makovský je přitom předsedou jednoho z místních sdružení, kde v posledních dvou letech raketově narostla členská základna. Právě organizace, které jsou podezřelé z těchto manipulací, prý stály za jeho zvolením do čela oblasti. V reakci na hrozbu zrušení oblastní buňka svolala na 4. dubna svůj sněm, přičemž by měli být zastoupeni všichni členové. Lze tedy čekat, že prim budou hrát místní organizace s podezřelým členstvem.

Vedení organizace svým způsobem podpořila středočeská krajská organizace, která vyzvala Výkonnou radu, aby řízení o odebrání licence odložila. Řadě členů středočeské ODS se to nelíbilo a vyjádřili nelibost. Komentář předsedy středočeské ODS Petra Bendla se však nepodařilo sehnat.

Situace na Praze-západ nenechává klidné ani celostátní orgány. K věci dokonce přijal stanovisko senátorský klub ODS, který vyjádřil nad účelovým navyšováním členstva a neplánovanými změnami programu oblastních sněmů znepokojení. Výkonnou radu pak senátoři vyzvali k „ráznému postupu“.

Problémem se prý zabývá i předseda Petr Nečas. Na setkání s regionálními politiky v Nymburku údajně označil situaci za „velký problém“. Vedení ODS sestavilo zvláštní komisi, kterou vede první místopředseda strany Martin Kuba.

Ve čtvrtek se má sejít Výkonná rada, není však jasné, zda se odebráním licence oblastí organizaci bude zabývat. Podle informací serveru Česká pozice bude předseda středočeského kraje Bendl navrhovat, aby se projednání věci odložilo. Jako důvod má být uveden fakt,  že předseda speciální komise Martin Kuba je pracovně v USA. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…