Šmarda promluvil: Chci být ministrem. Neustoupím!

17.08.2019 15:45

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda v rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že chce být ministrem kultury i navzdory tomu, že o jeho účast ve vládě nestojí premiér Andrej Babiš. Kdyby teď ustoupil, přišlo by mu prý, že vráží kudlu do zad ČSSD. Není to přitom tak dávno, co tvrdil, že na ministerské funkci nelpí.

Šmarda promluvil: Chci být ministrem. Neustoupím!
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD)
reklama

Šmarda v rozhovoru připustil, že na funkci ministra nejprve netrval. Ale pokud to předseda strany Jan Hamáček považuje za principiální věc, prý rozhodně nepůjde proti němu.

„... řekl jsem předsedovi Hamáčkovi, že mu pomůžu. Zároveň jsem mu řekl, že na nominaci nelpím, a pokud se vedení rozhodne nominaci změnit, tak to budu respektovat a nebudu to nikomu vyčítat. Když ale Jan Hamáček bojuje za nějakou věc, tak ho nebodnu zezadu do zad a neřeknu mu, že mu na ten jeho boj kašlu. To je věc, která se nedělá a týmový hráč jí udělat nemůže,“ vysvětlil Šmarda.

ČSSD se prý musí o situaci poradit na předsednictvu a pak vydá stanovisko. Prezident Miloš Zeman se prý ke stávající krizi vyjadřuje jednou za čas a média to respektují. Šmarda má proto za to, že podobné chování mohou novináři uplatnit i vůči sociálním demokratům. Kdyby to bylo na něm, jako starosta Nového Města na Moravě by podobnou situaci vyřešil do čtyř dnů. Podobně by si prý počínal i manažer menší či střední firmy. Prezident Zeman a premiér Babiš (ANO) však jednají jinak. A dávají vodítka, jak se mohou politici chovat i v budoucnu. A to je podle Šmardy vlastně trochu problém, protože se tu podle místopředsedy ČSSD otevírá prostor pro překračování Ústavy.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…