Sněmovna dnes rozhodne o osudu komunisty Zdeňka Ondráčka. Dojde i na OKD

15. 12. 2017 6:24

Sněmovnu dnes čeká další kolo debaty o státním rozpočtu. V jeho druhém čtení budou mít poslanci možnost přednést své návrhy na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Měli by také volit předsedy sněmovních komisí a vybrat členy nově zřízené vyšetřovací komise k privatizaci těžební firmy OKD. Zprávu přinesla ČTK.

Sněmovna dnes rozhodne o osudu komunisty Zdeňka Ondráčka. Dojde i na OKD
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Zdeněk Ondráček

Po prvním čtení rozpočtu už poslanci nemůžou měnit jeho základní údaje, například padesátimiliardový schodek. Do sněmovního systému už vložili přes 30 pozměňovacích návrhů v celkovém objemu řádově desítek miliard korun. Podporovat chtějí například platy učitelů, obnovu památek, sport nebo sociální služby.

Sledovaným bodem dnešního jednání bude také volba předsedů sněmovních komisí, a to hlavně komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Jediným kandidátem je poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Jeho nominace vzbudila spory. Kritici poukazují na to, že v roce 1989 zasahoval jako policista proti protirežimním demonstracím. Komunisté na Ondráčkovi v čele komise trvají.

Sněmovna v pátek také doplní členy vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD. Komisi ustavili poslanci z iniciativy Pirátů tento týden. Komise by měla prověřit mimo jiné převod akcií OKD do vlastnictví jiných osob a také okolnosti, za jakých stát snížil svůj podíl ve firmě, a tím pádem přišel o možnost kontrolovat firmu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …