Soudkyně Nagyové dnes půjde před kárný senát. Může úplně skončit

14.02.2018 8:19

Nejvyšší správní soud (NSS) dnes začne projednávat dvě kárné žaloby na pražskou soudkyni Helenu Královou. Hrozí jí nejpřísnější kárný postih, tedy odvolání z funkce. Jednu žalobu podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), druhou předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra.

Soudkyně Nagyové dnes půjde před kárný senát. Může úplně skončit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Pelikán soudkyni Obvodního soudu Obvodního soudu pro Prahu 1 vytknul to, že kvůli nerespektování právních názorů nadřízených soudů výrazně protáhla délku trestního řízení u několika kauz - mimo jiné v případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství, kde figuruje Jana Nečasová, manželka expremiéra Petra Nečase.

Vávrovi vadilo to, že Králová měnila názor na zákonnost odposlechů v kauze trafik pro poslance, kde je mezi obžalovanými Nečasová s Nečasem.

Kárný senát už v lednu rozhodl, že Králová zůstane zatím mimo službu. Soudci zamítli její námitky proti dočasnému pozastavení funkce, o kterém rozhodl ministr spravedlnosti. Z rozhodnutí plynulo, že vyšší závažnost přisuzuje kárný senát Pelikánově žalobě.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta varuje: Nacismus, komunismus. A je to zpět. Liberální demokracie. Její stoupenci neuznávají výsledky voleb, ve kterých nevyhrají. Konspirační vidění světa plného nepřátelských agentů...

8:44 Bašta varuje: Nacismus, komunismus. A je to zpět. Liberální demokracie. Její stoupenci neuznávají výsledky voleb, ve kterých nevyhrají. Konspirační vidění světa plného nepřátelských agentů...

Demokracie s přívlastkem byla vždy diktaturou, píše ve svém komentáři pro První zprávy Jaroslav Bašt…