Starosta Prahy 5 volal na Lipno. Podle magistrátu jen panikaří

03.06.2013 13:24

Mezi pražským magistrátem a starosty jednotlivých městských částí není ideální komunikace. Ukázala to například žádost starosty Prahy 5 Miroslava Zeleného (nezař.), který volal na dispečink nádrže Lipno, aby snížili průtok vody. O to ale může požádat jedině magistrát.

Starosta Prahy 5 volal na Lipno. Podle magistrátu jen panikaří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na most Legií se Střeleckým ostrovem

Starosta Miroslav Zelený se nyní potýká s nebezpečím, že ze Smíchova bude evakuováno 5000 lidí. Proto volal na vodní nádrž Lipno, aby snížili průtok vody. K tomu ovšem nedojde, podle Povodí Vltavy se o takový krok musí pořádat oficiální cestou.

Magistrát o to ale nehodlá žádat, podle poradce pověřeného primátora Ondřeje Boháče Zelený přehání. "Pan starosta naprosto zbytečně panikaří a vytváří dezinformace o ohrožení Smíchova. Před chvílí jsme tam byli a je tam rezerva ještě asi 500 kubíků," říká Boháč.

"Co se Lipna týče, pro Prahu je daleko zásadnější Orlík. Je to naprosto irelevantní panika. I kdyby Lipno přestalo pouštět, je to pro Prahu tak minimální pomoc, že by to nikdo ani nepoznal," dodává poradce Tomáše Hudečka (TOP 09).

Žádostí se ale oblast Lipna zabývala, ví o ní dokonce i hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD). "Důkladně jsme se touto nelehkou situací zabývali, protože vyjít vstříc by znamenalo riziko zaplavení několika loděnic na březích Lipna. Podle posledních informací z Povodí Vltavy ale nakonec Praha svou žádost nepodala oficiální cestou, takže nyní opět věnujeme maximální pozornost jihočeskému regionu," popsal hejtman.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…